Slėnyje prie Jūros vingio atgijo protėvių tradicijos

Dalintis:

Vienas gražiausių Tauragės miesto šventės renginių – po 13 metų pertraukos surengta dainų šventė „Karšuvos žemės vaikai“, į kurią atvyko meno mėgėjų kolektyvai iš kaimyninių rajonų. Penktadienio vakarą Vasaros estradoje koncertavo beveik 3 tūkst. atlikėjų, dangų raižė akrobatinius skrydžius pamėgę lakūnai.

Meno mėgėjų kolektyvai iš Šilalės, Jurbarko, Pagėgių ir Tauragės iškilmingai įžengė į Vasaros estradą. Sušokus kelis folklorinius šokius, visi sugiedojo Tautišką giesmę, į aikštę buvo įneštos Tauragės apskrities savivaldybių heraldinės vėliavos, atėjo Tauragės regiono savivaldybių merai, Seimo nariai, Lietuvos respublikos kultūros ministras Simonas Kairys.

– Be galo džiaugiuosi ir didžiuojuosi, kad Tauragės 515-ąjį gimtadienį galime pradėti čia, Vasaros estradoje, visi kartu, bendrystėje, atkurdami legendinę ir gražią tradiciją – apskrities dainų šventę. Tai – puiki proga iš naujo pamilti tėvynę Lietuvą, mūsų Tauragės kraštą. Tik supratę iš kur esame atėję, kas esame, supratę savo šaknų prasmę, galėsime kurti geresnę ir teisingesnę ateitį, – sveikindamas susirinkusiuosius kalbėjo meras Dovydas Kaminskas. – Dėkoju už atgaivintą šventę, tikiu, kad tęsime šią tradiciją.

Tauragės apskrities dainų šventė. Reginos Genienės nuotrauka

Renginio svečiai sveikino tauragiškius su miesto gimtadieniu. Kultūros ministras Simonas Kairys kvietė publiką plojant padėkoti meno kolektyvams, be kurių šio renginio nebūtų.

– Tikiu, kad šis miestas visada kalbės apie tai, kaip čia yra gerbiama istorija, kokia aktyvi kultūros bendruomenė, kiek daug idėjų turi jaunieji kūrėjai ir menininkai. Be galo svarbu vertinti vietos kontekstą, tradicijas, vystyti dialogą tarp kartų. Dialogui vystyti kultūra yra pats geriausias raktas. Ši šventė yra labai graži preliudija į tą momentą, kai Tauragė užsidės Lietuvos kultūros sostinės karūną, – kalbėjo ministras.

Iškilmingai Tauragės garbės piliečio regalijos buvo įtektos Jonui Jankauskui už Tauragės kraštui paskirtą ilgametį ir atsakingą pedagoginį darbą ir reikšmingą kūrybinį indėlį į rajono švietimą bei kultūrą.

Tauragės apskrities dainų šventė. Reginos Genienės nuotrauka

Dainų šventėje šoko apskrities senjorų ir vyresniųjų, jaunučių, jaunimo, merginų folkloro ir šiuolaikinių šokių kolektyvai, grojo bandonininkai, jungtinės kapelos, pavieniai liaudies muzikantai, dainavo jungtiniai vaikų, jaunimo chorai, folkloro ansambliai. Savo programą dovanojo Tauragės apskrities pučiamųjų instrumentų orkestrai ir jų šokėjos, Mažosios Lietuvos medžioklės ragų ansamblis „Kurtinys“. Pasak renginio vedėjo Gintaro Zarecko, tai jie saugo, puoselėja ir dalinasi su visais lietuvių liaudies etniniais kultūros lobynais: dainomis, melodijomis ir šokiais.

Tauragės apskrities dainų šventė. Reginos Genienės nuotrauka

Nuskambėjus paskutiniam Tauragės apskrities dainų šventės kūriniui buvo padėkota renginio organizacinės grupės vadovui Virginijui Bartušiui, šventės scenarijaus autoriui ir režisieriui Gintarui Zareckui, vyriausiajai choreografei Jolantai Telišauskienei, vyriausiems įvairių meno žanrų kolektyvų koordinatoriams: šiuolaikinio šokio – Vilijai Krūgelienei, folkloro – Jolantai Kažukauskienei, orkestrinių šokių – Kristei Danauskienei, vokalinių kolektyvų – Arūnui Rakevičiui, liaudiškų kapelų – Tomui Altaravičiui, pučiamųjų orkestrų – Tadui Geštautui, teatro ir kitų žanrų režisierei Algimai Juščiuvienei.

Tauragės apskrities dainų šventė. Reginos Genienės nuotrauka

Gėlių puokštės įteiktos šventės dailininkei Aretai Didžionienei, Tauragės rajono savivaldybės koordinatorei Rimai Bandzinaitei–Latožienei, Šilalės rajono savivaldybės koordinatorei Jovitai Voverienei, Jurbarko rajono savivaldybės koordinatorei Aidai Bliundžiuvaitienei, Pagėgių savivaldybės koordinatorei Ingridai Jokšienei, Tauragės kultūros centro lengvosios muzikos orkestro meno vadovui Mikui Karosui ir dirigentui Tadui Zakarauskui, Tauragės miesto seniūnui Žilvinui Majui, šventės organizacinių darbų koordinatorei Vytautei Sudeikienei, apskrities dainų šventės projekto administratorei Indrei Zakarauskienei, šventės vedėjams Rimai Bandzinaitei–Latožienei ir Gintarui Zareckui, šventinio leidinio redaktorei Meilutei Parnarauskienei.

Tauragės apskrities dainų šventė. Reginos Genienės nuotrauka

Žiūrovai ilgai plojo mėgėjų meno kolektyvų nariams ir jų vadovams atsidėkodami už gražią šventę. Renginio pabaigoje Tauragės apskrities dainų šventės vėliava buvo įteikta Jurbarko rajono merui Skirmantui Mockevičiui – kitais metais jie tęs tauragiškių atgaivintas tradicijas. Akrobatinių skrydžių grupė „ANBO“ parodė įdomią programą, veikė lauko prekyba.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą