Tauragė sieks tapti kultūros sostine

Dalintis:

Tauragė 2023 metais užsimojo tapti Lietuvos kultūros sostine. „Atėjo laikas pasakyti, kad turime, ką parodyti. Daugelis šalies miestų jau buvo Kultūros sostinėmis“, – pristatant šį ambicingą planą vietos politikams sakė Tauragės rajono savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros ir sporto komiteto pirmininkė Rima Bandzinaitė-Latožienė.  

Ryt Tauragės rajono savivaldybės taryba svarstys, ar pritarti projekto „Tauragė – Lietuvos kultūros sostinė 2023“ įgyvendinimui ir lėšų skyrimui iš 2023 metų Tauragės rajono savivaldybės biudžeto, taip pat projekto vykdytojo paskyrimui. Projekto vykdytoju taptų Tauragės kultūros centras.

Sprendimo projektą vietos politikams pristatė mero patarėja Šarūnė Stasytienė. Anot jos, jei pavyktų laimėti projekto finansavimą iš Kultūros ministerijos, Tauragės rajono savivaldybė gautų apie 100 tūkstančių eurų. Visas projekto biudžetas – per 473 tūkstančius eurų, tačiau ši suma susideda ir iš kasmet savivaldybės vykdomų programų, kai lėšos skiriamos bendruomenėms, viešiesiems renginiams.

Š.Stasytienė patikslino, kad šio projekto veiklos susideda iš kasmetinių rajono renginių, festivalių, miesto šventės. Daugiau lėšų, esą, reikėtų tik projekto viešinimui visoje Lietuvoje. Jei projektą patvirtins, bus įtrauktas verslas, daugiau veiklų planuojama pensinio amžiaus žmonėms ir jaunimui, taip pat religinėms bendruomenėms.

Šis projektas – unikali proga paskatinti visas miesto kultūrinės veiklos sritis vienu metu ir suvienyti kultūros organizacijas bei kūrėjus, galimybė pasidalinti savo istorija, kultūrine patirtimi.

Įgyvendinant projektą „Tauragė – Lietuvos kultūros sostinė 2023“ būtų suorganizuota apie 30 kultūros ir meno renginių, konkursų, planuojama sutelkti apie 100 meno kolektyvų, 80 solistų, lektorių ir kitų atlikėjų iš Tauragės, Lietuvos ir 15 užsienio šalių.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą