Tauragėje – savaitę truksiantis garsiausių „Scanoramos“ filmų maratonas

Dalintis:

Vakar Tauragės kultūros centre startavo „Scanoramos vasaros“ filmų savaitė. Žiūrovams demonstruotas didžiulio pasaulinio susidomėjimo sulaukęs ir „Oskarą“ pelnęs filmas „Dar po vieną“. Europos šalių kino forumo „Scanorama“ geriausias juostas į Tauragę atvežę organizatoriai tikina, kad tauragiškiams išrinko geriausius perliukus.

Vienas seniausių Lietuvoje kino filmų festivalis, kasmet žiūrovams siūlantis bent po 100 filmų peržiūras festivalio metu, šiemet pirmą kartą lankosi atokesniuose šalies regionuose. Kino filmų demonstracijos numatytos Tauragėje, Biržuose ir Alytuje. Kaip „Tauragės kurjeriui“ pasakojo „Scanoramos“ atstovė Vaida Kazlauskaitė, tauragiškiai išvys tikrus festivalio perliukus.

– Į Tauragę mus atvedė tai, kad ieškome kitų vietų, nenorime susitelkti vien ties pažįstamais miestais. Bandome bendradarbiauti su kultūros centrais, ieškome bendrų kampų, – kalbėjo pašnekovė. – Visą savaitę rodysime filmus, skirtus įvairaus kino mėgėjams: ir vaikiško, ir rimtų dramų, ir net siaubo žanro istoriją. Savaitė subalansuota įvairiems skoniams.

V.Kazlauskaitė pasakojo, kad rudenį vykstančiame tradiciniame „Scanoramos“ kino festivalyje demonstruojama apie 100 skirtingų filmų. Į Tauragę atkeliavo tik išrinkti geriausieji.

– Čia turime prabangą – pasirinkti iš didelio būrio perliukus ir juos atvežti. Tuos, kurie nėra skirti labai siauram žiūrovų ratui. Orientavomės į platesnį žiūrovų ratą, stengėmės neišgąsdinti rimtumu. Šie filmai nuo matomų didžiuosiuose kino teatruose skiriasi tuo, kad jie ilgiau išlieka atmintyje. Tai nėra nuobodžios ar dramatiškos istorijos, bet ir ne vienkartinis, greitas produktas, – užtikrino „Scanoramos“ atstovė.

Kino festivalio organizatoriai patikino, kad siekiama išlaikyti tęstinumą ir galbūt kitąmet vėl Tauragėje bus organizuojamos kino seansų peržiūros. Siekiant išlaikyti tęstinumą feisbuke sukurtas „Tauragės kino klubas“, kuriame laukiamos diskusijos, nuomonės po filmų peržiūrų. Taip pat tokiu būdu, anot Vaidos Kazlauskaitės, siekiama įtraukti žiūrovus į diskusijas ir uždegti aistra kinui.

– Apie festivalius yra susiformavęs stereotipas, kad ten rodomi filmai skirti kitokiam žiūrovui. Visai ne. Tai tiesiog dėmesį prikaustančios istorijos, kartais pateikiamos įdomiu humoru, kartais virpinančios širdies stygas. Tai yra turinys, kuriuo verta domėtis, – įsitikinusi pašnekovė.

Pirmas „Scanoramos“ vizitas Tauragėje išskirtinis dar ir tuo, kad imtasi bendradarbiavimo su verslo atstovais. Pagrindinio „Scanoramos“ festivalio metu pristačius filmą „Omarų sriuba“, žiūrovams surengta degustacija. Tiesa, dėl karantino pagamintą sriubą teko ragauti parsinešus namo. Šįkart tauragiškiams restoranėlyje „Holivudas“ pateiktas pilnas meniu, kurio kiekvienas patiekalas atspindi demonstruojamą kino filmą.

– Labai džiaugiamės Tauragėje radę verslo atstovus ir aktyvius žmones, su kuriais galime bendradarbiauti ir sujungti skirtingas sritis – kiną ir maistą, – sakė Vaida.

Vakar „Scanoramos“ festivalio filmai startavo ypatinga režisieriaus Thomas Vinterberg istorija, pelniusia „Oskarą“ – „Dar po vieną“, kuriame pagrindinį vaidmenį atlieka žymusis danų aktorius Mads Mikkelsen. Šiandien kino ekrane – lietuviškai įgarsintas animacinis filmas vaikams „Nepaprasta Maronos kelionė“. Visi kino seansai – nemokami.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą