fbpx

Tauragėje viešėjusi Aglaja Ray mokė vaikus atleisti

Dalintis:

Penktadienį Tauragėje viešėjo kūrėja Eglė Tamulytė (Aglaja Ray) ir būriui piešti mėgstančių žmonių vedė komiksų dirbtuves „Ar lengva atleisti?“ Šios dirbtuvės pateko į Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ ketvirtus metus iš eilės organizuojamą menų festivalį „Kvadratu“.

Šių dienų kontekste – labai daug konfliktų, ir gana aštrių, tačiau Aglaja Ray teigia, kad turėtume išmokti atleisti ir nelaikyti savyje pykčio, nuoskaudų, mokėti jas paleisti. Tai labai gražus bruožas kūryboje. Kartu su menininke piešė ir Tauragės meno mokyklos moksleiviai, kurie tądien stovyklavo pilyje. Į dirbtuves atvyko ir tauragiškis kūrėjas Edvardas Gasinskas, šį kūrybos procesą įvardijęs draugiška kolaboracija.

Aglaja visų paprašė sukurti besikalbančias būtybes. Piešiant buvo naudojami purškiamieji dažai, tad labiausiai toks artimas gatvės menui piešimo būdas sužavėjo vaikus. Specialiai šioms dirbtuvėms muziejininkai iš sandėlio ištraukė nebenaudojamą reklaminį tentą dar nuo pirmojo 2019 metais vykusio menų festivalio „Kvadratu“.

Kūrėja Eglė Tamulytė (Aglaja Ray). Juozo Petkevičiaus nuotrauka

Aglaja Ray dažnai veda kūrybines dirbtuves, ypač šiltuoju metų laiku, yra kviečiama dalyvauti įvairiuose meno festivaliuose, meno stovyklose.

Kūrėja Eglė Tamulytė (Aglaja Ray). Mortos Mikutytės nuotrauka

Mergina yra baigusi grafikos studijas Vilniaus dailės akademijoje, įgijusi magistro laipsnį ir turi meno kūrėjo statusą. Menininkė neapriboja savęs, leidžia sau eksperimentuoti ir savo veiklą apibūdina kaip tarpdisciplininį meną.

Kūrėja Eglė Tamulytė (Aglaja Ray). Simonos Bendikaitės nuotrauka

Parengė Simona Bendikaitė

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą