fbpx

Tauragės krašto muziejui – akademiko dovana

Dalintis:

Miesto šventės metu Tauragės krašto muziejuje lankėsi ir paskaitą skaitė bei antrąją serijos „Aisčiai“ knygą „Aisčiai. Raida“ pristatė akademikas Eugenijus Jovaiša. Bet dar labiau muziejininkus nudžiugino mokslininko dovana – keturi paveikslai, nutapyti pagal Dauglaukio I–IV a. kapų radinių medžiagą.

Pristatydamas knygą, Lietuvos mokslų akademijos narys, archeologas, Lietuvos edukologijos universiteto Istorijos fakulteto dekanas prof. dr. Eugenijus Jovaiša pateikė naują romėniškojo laikotarpio mūsų kraštų istorijos interpretaciją. Kaip knygos recenzijoje rašo Mindaugas Peleckis, antroji „Aisčių“ dalis „Raida“ labai novatoriška, joje, pasitelkus gausybę specialistų, naujausius technikos atradimus, patrauklią leidybinę formą (87 iliustracijos, tarp kurių yra 33 žemėlapiai ir 54 paveikslai), pirmąsyk parodoma, koks įspūdingas buvo aisčių pasaulis, ir įrodoma, kad Didžioji aisčių migracija vyko visąlaik, akcentuojant iki šiol primirštą galindų (baltų genčių) kultūrą.

Akademikas E.Jovaiša ne tik pristatė savo knygą, bet ir įteikė labai brangią dovaną Tauragės krašto muziejui, o kartu ir visam mūsų kraštui – keturis paveikslus, tapytus pagal Dauglaukio I–IV a. skalvių kapinyno, kurį tyrinėjo akademikas, medžiagą. Du jų 1986 m. nutapyti tauragiškio Algirdo Remeikio.

„Tauragės kurjerio“ kalbinamas Kultūros paveldo departamento Tauragės teritorinio padalinio vyriausiasis valstybinis inspektorius A.Remeikis pasidžiaugė, kad jo tapyti paveikslai dovanoti Tauragės krašto muziejui.

– Papuošalai,  kurių nešiosenos rekonstrukciją atkūriau, rasti Dauglaukio kapinyne, tai mūsų krašto istorija. Smagu, kad paveikslai atkeliavo į Tauragę, – sakė dailininkas.

Pasak A.Remeikio, kai 1983 m. jis pradėjo dirbti dailininku kasinėjant Dauglaukio kapinyną, 10 metų piešė radinius, fiksavo kapus. Tada darbams vadovavęs archeologas E.Jovaiša ir pasiūlė mintį sukurti papuošalų – žiedų, apyrankių, antgalvių ir kitų – nešiosenos rekonstrukcijas. Taip ir gimė paveikslai, dabar priklausantys muziejui.

– Džiaugiamės, kad akademikas rado galimybę dovanoti paveikslus Tauragės muziejui, jie papuoš mūsų ekspoziciją, – sakė Tauragės krašto muziejaus direktoriaus pavaduotojas Viktoras Kovšovas, – į muziejų užsukusiems lankytojams, o ypač moksleiviams, bus galima suprantamiau, akivaizdžiau ir vaizdingiau pateikti mūsų krašto istoriją.

Pasak V.Kovšovo, labiausiai paveikslai tiktų Archeologijos ekspozicijoje, bet kol kas dėl vietos stokos muziejuje dar svarstoma, kur juos eksponuoti.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą