Unikalaus filmo apie „vilko vaikus“ premjera – jau šįvakar

Dalintis:

Pagaliau Tauragės krašto muziejus „Santaka“ pasidalino informacija, kad jau šįvakar internete bus galima išvysti „vilko vaikų“ istorijas išskirtiniame dokumentiniame filme. Filme „Vilko vaikai: nutylėtos tragedijos įamžinimas“ užfiksuoti 14-os Tauragės krašto žmonių prisiminimai.

Tauragės krašto muziejus „Santaka“ dar pernai rašė projektą, kurį sutiko finansuoti Kultūros taryba ir Tauragės rajono savivaldybė. Pagalbą ieškant ir bendraujant su sunkius išgyvenimus patyrusiais žmonėmis teikė vokiečių bendrijos „Edel Weiss – Wolfskinder“ Tauragės skyriaus pirmininkė Stefanija Mačiulskienė. Kaip sakė muziejaus atstovė Agnė Vitartaitė, be jos pagalbos vargu ar projektas būtų buvęs toks sėkmingas.

– Ne visi vadinamieji „vilko vaikai“ noriai sutiko dalintis savo išgyvenimais, nes net kai kurie jų artimieji sunkiai galėjo patikėti, kad tai tikri prisiminimai, kad taip tikrai buvo. Jei ne jiems pažįstamas žmogus, būtent Stefanija Mačiulskienė, turbūt tiek istorijų neturėtume. Kai nutarėme rengti projektą, „Edel Weiss – Wolfskinder“ Tauragės skyriuje buvo 17 narių. Tačiau dėl sunkios sveikatos būklės prisiminimais pasidalino tik 14 žmonių, – sakė A.Vitartaitė.

Projekto filmavimai pradėti praėjusių metų rugpjūtį ir tęsėsi apie savaitę, filmavimo komandai keliaujant iš vienų namų į kitus. Viską užfiksavus kameromis, filmo montavimas tęsėsi kone iki pat 2020-ųjų pabaigos.

– Labai svarbu, kad pavyko suskurti šį filmą. Nors jau turime tame patirties, yra pasirodęs filmas apie tremtį, tačiau ir filmavimo grupė sutiko, kad šis – išskirtinis, jo istorijos visai kitokios. Šiuolaikiniam žmogui bus tikrai sunku suprasti tokius išgyvenimus, kuriuos išgirs pasakojant filme, – atvirai pasakojo A.Vitartaitė.

Muziejaus atstovė atskleidė, kad filmas bus su lietuviškais subtitrais. Subtitrų anglų ir rusų kalba dar teks palaukti. Ateityje viliamasi gauti finansavimą ir vertimui į vokiečių kalbą.

Vos feisbuke pasirodžius informacijai apie būsimą premjerą, daugiau nei 212 tūkst. žmonių pamatė šį įrašą, o daugiau nei 5 tūkst. išreiškė norą pažiūrėti dokumentinį filmą.

Premjerą stebėti galėsite jau šįvakar 19 val. Youtube kanale paspaudę šią nuorodą: https://www.youtube.com/watch?v=lmbLJshH-SA

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą