Unikali tautodailininkų paroda – unikalioje vietoje

Dalintis:

Tradicinio tautodailininkų konkurso „Aukso vainikas“ regioninio turo dalyviai savo dirbinius komisijos dėmesiui šįkart demonstravo pilies menėse. Išskirtinėje aplinkoje nugalėtojais paskelbti trys skirtingų tautodailės atšakų menininkai.

Šiemet jau 17-tą kartą Lietuvos nacionalinio kultūros centro iniciatyva rengiama regioninė konkursinė tautodailės paroda „Aukso vainikas“. Penktadienį šioje parodoje savo darbus pilies menėse demonstravo 22 autoriai, pateikę apie 200 išskirtinių kūrinių. Parodos lankytojai galėjo žvilgtelti į kruopščiai megztas ir karoliukais puoštas riešines, staltieses, servetėles, velykinius margučius, pintus gaminius ir medžio drožinius, kryždirbių darbai puikavosi nuotraukose. Akį traukė tapybos darbai ant išrikiuotų molbertų, po stiklu išdėliota gausybė gintaro papuošalų ir įspūdingi juvelyro Zenono Radvilos išpuošti ragai.

Susirinkusiuosius pasveikino valdžios atstovai, žodį tarė ir menotyrininkė dr. Alė Počiulpaitė. Tačiau ypač gerų, skatinančių tęsti veiklą, žodžių negailėjo Lietuvos nacionalinio kultūros centro atstovės.

Lietuvos nacionalinio kultūros centro atstovės. Mortos Mikutytės nuotrauka

– Svarbiausia tai, kad jūsų darbai yra čia. Pirmas įspūdis įėjus į sales buvo nuostabus. Kaip gerai, kad jūsų darbai gali būti tokioje išskirtinėje aplinkoje. Tai tarsi priverčia ištiesti stuburą vos užėjus. Kartais girdime, kad tautodailė yra tarsi iš senos skrynios ištrauktas darbas, kurio niekam nebereikia. Bet ateini čia ir supranti, kad tai yra prestižas, – kalbėjo konkursinės parodos komisijos pirmininkė Lietuvos nacionalinio kultūros centro tautodailės specialistė Asta Valiukevičienė.

Specialiuosius prizus komisija nusprendė įteikti Anastazijai Pečkaitienei (drožtinės verbos) ir Jadiai Lekutienei (pynimas iš žaliųjų vytelių). Trečiąją vietą regioninėje konkursinėje parodoje pelnė Genovaitė Digaitienė (tapyba) ir Benisė Girkontienė (riešinės). Antrosios vietos diplomai atiteko Laimutei Juzikėnaitei-Ašmonaitienei (tapyba, servetėlės) ir Vidai Poviliauskienei (miniatiūros). Pirmąją vietą pelnė Elena Montvidienė (siuvinėtos staltiesės), Alfonsas Maulius (medžio drožiniai) ir Alvydas Pocius (kryždirbystė).

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą