Žemaitijos ir Klaipėdos krašto tautinės muzikos festivalis „Trimitatis“ šiemet skambės Tauragėje

Dalintis:

Tauragės kultūros centras, tęsdamas tradicijas bei puoselėdamas lietuvių tautos ir savo krašto kultūrą, ugdydamas meilę tautinei muzikai, šių metų balandžio 15 dieną, jau antrą kartą rengia Žemaitijos ir Klaipėdos krašto tautinės muzikos ansamblių ir orkestrų festivalį „Trimitatis“. Pirmąjį kartą „Trimitatis“ Tauragėje skambėjo dar 2009-aisiais.

Tautinės muzikos ansamblių ir orkestrų festivalis „Trimitatis” vyksta nuo 2001 metų. Nuo to laiko kiekvieną pavasarį „Trimitačio“ festivalio dalyviai keliauja vis į kitą miestą. Prasidėjęs Gargžduose (2001), toliau keliavo į Klaipėdą, Kretingą, Šilutę, Skuodą, Palangą, Plungę, Šilalę, Tauragę, Mažeikius ir į Nidą. Nuo 2012-ųjų „Trimitatis“ „pradėjo sukti antrą ratą“: tautiniai instrumentai vėl skambėjo Gargžduose, Kretingoje, Klaipėdoje, Rietave, Skuode, na ir 2022-aisiais metais jau XXI-asis festivalis vėl „trimituos“ Tauragėje.

Renginys organizuojamas siekiant vakarų Lietuvos rajonų klausytojus supažindinti su tautiniais instrumentais ir jais atliekama muzika.

Trimitatis. Tauragės kultūros centro nuotrauka

2021-aisiais metais perėmę tradiciją iš Klaipėdos, tauragiškiai kanklininkus, birbynininkus, skudutininkus ir kitus tautiniais instrumentais grojančius muzikantus iš Klaipėdos, Plungės, Kretingos, Gargždų, Akmenės, Jurbarko, Kelmės, Kuršėnų, Mažeikių, Neringos, Palangos, Panevėžio, Šiaulių, Šilalės, Šilutės, Anykščių, Tauragės miestų ir rajonų pakvies balandžio 15 d. koncertuoti ir pristatyti lietuvių liaudies instrumentus Tauragės krašte. Festivalio koncertas vyks 16.00 val. Tauragės kultūros rūmuose. Dalyvaus per 60 kolektyvų. Iš viso daugiau nei 500 dalyvių. Pirmą kartą dalyvaus ir 14 Tauragės apskrities mėgėjų meno kolektyvų iš Jurbarko, Šilalės bei Tauragės savivaldybių.

Tauragės kultūros centro inform.

Dalintis:

About Author

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą