Ar galima rinkti miško gėrybes privačiame miške?

Dalintis:

Vasara tik įpusėjo, o grybų sezonas jau pačiame įkarštyje. Vieni grybautojai socialinėje erdvėje didžiuojasi pririnkę ne vieną krepšį baravykų, kiti stebisi ir klausia, kurgi tos grybingos vietos. Miškininkas Edvardas Bielskis sako neprisimenantis tokių metų, kad taip anksti ir taip gausiai užderėtų grybų karaliai – baravykai. Šiemet miškuose gausu ir uogų, deja, ir labai daug erkių. O kaip elgtis, jei miškas privatus?

Pasak Valstybinių miškų urėdijos Tauragės regioninio padalinio Medienos ruošos ir prekybos vadovo Edvardo Bielskio, grybauti, uogauti ir riešutauti privačiuose miškuose neuždrausta. Pagal įstatymą miškų šeimininkai negali išvyti grybautojų ir uogautojų iš savo miškų. Jei privatus miškas yra arti miško savininko sodybos, tuomet grybavimo Lietuvos miškuose taisyklės įspėja, kad „privačiuose miškuose, esančiuose arčiau kaip 100 m iki miško savininko sodybos, grybus rinkti leidžiama tik miško savininkui sutikus“.

– Privatininkas negali uždrausti rinkti miško gėrybes. Tauragės kraštas šiemet ypač grybingas ir uogingas, grybų daugiausia jaunuolynuose. Šiemet puikios sąlygos jiems augti, nes pakanka drėgmės ir šilumos. Šiaip grybų sezonas prasidėdavo vėliau, aš nelabai pamenu, kad liepos pradžioje būtų tiek baravykų, – stebisi miškininkas. – Jie labiau augdavo rudeniop, rugpjūtį, rugsėjį. Labai anksti prasidėję, gal anksti ir pasibaigs.

E.Bielskis pasakojo, kad daug grybų yra Balskų, Ringių girininkijų miškuose. Šilinės girininkijoje (Karšuvos giria) auga šiek tiek kitokie grybai, kadangi smėlingos vietos. Ten daugiau voveraičių, auga kelių rūšių baravykai, nemažai baravykų-makavykų.

Pasak ilgamečio miškininko, visuose miškuose šiemet labai daug erkių. Seniau, atlikus mokslinius tyrimus dėl erkių užsikrėtimo erkiniu encefalitu, paaiškėjo, kad Tauragės krašto miškai priklauso didesnės rizikos grupei. Be abejo, miškuose ypač aktyvūs ir kraujasiurbiai vabzdžiai. Miško lankytojams E.Bielskis palinkėjo „gero derliaus ir neužmiršti, kad esate svečiuose gamtoje – nepalikite po savęs šiukšlių“.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą