fbpx

Aleksė Šlamaitė – tarptautinio konkurso pirmosios vietos laimėtoja!

Dalintis:

Tauragiškę Aleksę Šlamaitę lydi sėkmė – atlikėjų konkurse „Žvaigždžių sonata“ dvylikametė Tauragės „Šaltinio“ progimnazijos moksleivė iškovojo pirmąją vietą. Druskininkuose vykusiame pasaulio vokalistų konkurso festivalyje Aleksė varžėsi su itin stipriais vokalistais ir netgi iškovojo teisę pasibaigus karui Ukrainoje dalyvauti dainų konkurse šioje šalyje.

Nei Aleksė, nei mergaitę į konkursą lydėjusi jos mama pergalės nesitikėjo, mat į „Žvaigždžių sonatą“ atvyko net 18 šalių – Ukrainos, Rumunijos, Armėnijos, Kubos, Latvijos, Lenkijos ir kitų atstovai. Jaunoji tauragiškė atlikėja tikėjosi tik pasisemti patirties ir, kaip ji sako, susipažinti su daugybe nuostabių žmonių. Dar viena džiugi naujiena – Aleksė buvo atrinkta konkurso garbės viešnios teisėmis dalyvauti koncerte „Už Ukrainos vaikų laisvę“. Aleksės mama sako, kad konkurso metu komisija tauragiškei skyrė ypatingą komplimentą – pasak komisijos narių, jaunąją atlikėją iš Tauragės labai gera stebėti scenoje.

Įvairiuose muzikos konkursuose Aleksė dalyvauja nuo šešerių metukų.

– Aleksytė – be galo drovus ir kuklus žmogutis, ko nepasakysi, kai ji užlipa ant scenos, ten tampa charizmatiška asmenybe, kuri užpildo sceną ir atiduoda save žiūrovams. Aleksė myli sceną ir dėl jos daug dirba, kasdien repetuoja. Muzika jai reiškia labai daug, – „Tauragės kurjeriui“ kalbėjo Aleksės mama Asta. – Pamenu, buvo vos metukų, kai grįžusi iš bažnyčios užtraukė „Aleliuja“ ir taip gražiai, su visais vibrato. Kol neatsisukau, maniau, kad Meidutė, sesutė, dainuoja. Bažnytėlėje Aleksė buvo mažiausia choristė.

Aleksė mokosi groti smuiku ir pianinu. Kai tik lieka laiko nuo dainavimo, šiais instrumentais tiesiog mėgaujasi.

Tai jau ne pirmas A.Šlamaitės laimėjimas. Pirmosios vietos apdovanojimų atlikėja yra parsivežusi iš rajoninių, tarptautinių vokalistų konkursų – „Pavasario balso“, „Linksmųjų supynių“, „Muzikos talentų lygos“, „Jūrmala Kristala kauss“ ir daugelio kitų. Tauragės meno mokyklos bendruomenės apdovanojimuose mergaitė pelnė nominaciją „Metų žiburiai“ ir tapo ryškiausia soliste-vokaliste. Šiemet Aleksė pirmą kartą dalyvavo pasakorių konkurse, kur vienintelė iš Tauragės pateko į Vilniuje vykusį pasakorių konkurso „Tarmių lobynai“ turą ir laimėjo II vietą.

Ir atostogaudama Aleksė nesiilsi, dalyvauja įvairiuose konkursuose ir Tauragės rajono kaimų bendruomenių šventėse. Dainavimo paslapčių Aleksę moko vokalo vadovė Alina Dambrauskienė.

Parengė Simona Bendikaitė

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą