Apgulę Ančios tvenkinį žvejai varžėsi dėl laimikio

Dalintis:

Šiandien pirmoji  Skaudvilės miesto šventės diena. Iš pat ryto varžėsi žvejai dėl įspūdingesnio laimikio, seniūnaitis Stasys Bardauskas jiems virė žuvienę. Tikrai nėra kada nuobodžiauti, nes renginių labai daug.

Tradiciškai, kaip ir kasmet, Skaudvilės miesto seniūnaitis Stasys Bardauskas Ančios užtvankoje organizavo žvejų varžybas. Šiemet susirinko 30 žvejų mėgėjų, panorusių puikių prizų ir medalių.

– Jie atvyko iš visos Lietuvos: Klaipėdos, Šakių, Raseinių, Vilkaviškio, Kauno. Kai kam buvo kibimo diena, kai kam – ne, čia priklauso nuo sugebėjimų, – neabejoja Stasys, trečią kadenciją dirbantis seniūnaičiu. – Kibo įvairios žuvys: aukšlės, raudelės, plakiukai, šapaliukai. Neįskaitines, per mažas žuvis mes pasverdavome ir paleisdavome. Juk šapalų negali mažesnių kaip 25 cm imti. Deivydas Jankauskas iš Vaidilų pagavo didžiausią žuvį – lydeką (810 g). Ją paleidome, kadangi buvo 49 cm, o leidžiama tik 50 cm.

Reginos Genienės nuotrauka

Pasak seniūnaičio, apdovanojimai bus įteikti tiems, kurie suaugusiųjų ir vaikų grupėse užėmė prizines (I-III) vietas, medaliai bus įteikti už didžiausią ir mažiausią žuvį. Ramūnas Gudiškis pagavo daugiausiai žuvų (2 kg 790 g), jis – profesionalus žvejys, atvykęs iš Šakių, atsivežęs labai daug žvejybos priemonių ir patogiai įsitaisęs virš vandens.

– Pernai vyriausias žvejys buvo 93 m., šiemet vyriausiam dalyviui 65 m., o jauniausi – 8-9 m. II vietą užėmė Laima Rudzevičiūtė iš Vilkaviškio, jos laimikis – 2 kg 250 g. III vietą iškovojo Aidas Ramoška iš Kauno, jo sugautos žuvys svėrė 1 kg 646 g. Pastaruosius du metus žvejybos varžybose Skaudvilėje jis buvo varžybų čempionas, – tvirtino Stasys.

Reginos Genienės nuotrauka

Vaikų grupėje geriausiai sekėsi (573 g) Povilui Gedvilui iš Adakavo kaimo. Kajus Ramoška iš Kauno užėmė II vietą (320 g). Paulius Jankauskas iš Vaidilų kaimo sužvejojo 260 g, jis džiaugiasi III vieta. Mažiausią žuvytę – aukšlę (6,5 cm) sugavo Gintaras Dabulskis iš Trepų kaimo. Žuvienę žvejams virė Stasys Bardauskas su žmona Lolita.

– Šventės proga linkiu, kad visi būtų atviresni, nebūtų pasyvūs. Mes stengiamės padaryti visiems šventę, o jūs tik patys ateikit nors pasirodyti, pabendraukit, sudalyvaukit. Nereikia nusivilti, juk ateis geresni laikai, – neabejoja S.Bardauskas.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą