Aplankykite Šilalę – pasipuošė įspūdingu margučiu

Dalintis:

Artėjančių Velykų proga visi puošiasi ir ruošiasi pavasario šventei, gražina visus kampelius. Dėl savo miesto pasistengė ir menininkė Indrė Lukoševičienė, atgaivinusi seną kiaušinio skulptūrą. Šiuo metu ant jo ištapyti žinomiausi Šilalės rajono vaizdai, o meno kūriniu tapęs margutis įkurdintas Šilalės parke priešais savivaldybę.

Šilalės centre esančiame parke, priešais savivaldybės administracijos pastato langus, išdygo netikėta velykinė puošmena – milžiniškas margutis. Ant jo šonų – ne įprasti raštai, o ištapyti žinomiausi Šilalės rajono objektai – miesto centrinę sankryžą puošiančios „Laisvės šauklio“ skulptūros piešinys, Bijotuose esančių D.Poškos baublių vaizdas ir Medvėgalio piliakalnio peizažas.

Šio meno kūrinio autorė dailės mokytoja Indrė Lukoševičienė pažįstama ir kai kuriems tauragiškiams. Ji savo piešiniais išpuošė lopšelio-darželio „Pušelė“ sienas.

Indrė Lukoševiečienė Tauragės lopšelyje-darželyje „Pušelė“. Asmeninio albumo nuotrauka

– Šis kiaušinis – vienas mano kūrybinių darbų. Prieš metus sulaukiau klausimo – kaip reikėtų atgaivinti kiaušinį, kuriam jau bene dešimt metų. Aš, linkusi puoselėti ir aktyvinti vietovę, iš kurios esu kilusi, nedvejodama pagalvojau, kad ant to kiaušinio turi būti pavaizduoti žymiausi vaizdiniai Šilalės rajone. Užsakovams mintis patiko. Tad nuo rudens pradėjau tapybos procesą. Jį baigiau prieš pat Velykas. Iš arčiau priėjus dar galima pamatyti duobeles, įplyšimus, kurie išduoda, kad tai kiaušinis, kuris seniai išdrožtas, turintis savo istoriją, o šios Velykos buvo tas laikas, kai jis atgimė. Dėkoju savo vyrui, kuris savo garaže man sukūrė studiją, – „Tauragės kurjeriui“ pasakojo menininkė.

Šilalės švietimo pagalbos tarnyboje dirbanti dailininkė kupina idėjų. Dalydamasi savo nuveiktais darbais ji didžiuojasi bendražygiais menininkais, Tūbinių kaimo bendruomene, kurie prisideda prie jos minčių įgyvendinimo. Taip pamažu originaliai puošiama ne tik Šilalė, bet ir kitos gyvenvietės.

– Su Šilalės rajono dailininkų būreliu įgyvendiname plenerus, kūrybines dirbtuves, tapėme ant senų durų, kurios buvo eksponuojamos miesto erdvėse. Stengiausi gvildenti antrinių žaliavų tematiką ir į kūrybinę veiklą įtraukiau dailės ir technologijų mokytojus. Sukūrėme kalėdines eglutes. Turime labai kūrybišką mokytojų komandą, dėkoju jiems, kad pasitiki mano iniciatyvomis, – džiaugėsi I.Lukoševičienė.

Tauragės lopšelio-darželio „Pušelė“ lankytojus kasdien džiugina spalvingos sienos. I.Lukoševičienė pasakojo, kad darželio direktorės J.Kiržgalvienės pakviesta ištapė koridoriaus sienas.

– Tenka vesti menines edukacijas Šilalės darželyje, kaip tik šiemet kartu su tėvelių bendruomene kūrėme velykinę sienelę. Savo namuose esu atsinaujinusi garažo sieną, kuri atstoja gigantišką paveikslą tiesiog mūsų kieme. Taip pat Tūbinių kaimelyje, kuriame aš ir gyvenu, susibūrėme kūrybinei veiklai ir pasipuošėme šioms Velykoms. Labai džiaugiuosi šia bendruomene, jos nariai man buvo dideli pagalbininkai kuriant velykinius kiaušinius, – kalbėjo pašnekovė.

Puošiant gyvenvietę neapsieita ir be šių dienų aktualijų. Ant velykaičių galima išvysti ir palaikymo Ukrainai ženklus bei Lietuvos trispalvę menančius margumynus.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą