Ar LED numerių apšvietimas yra legalus?

Dalintis:

Šis klausimas dažnai kirba vairuotojų galvose kalbant apie artimąsias ir tolimąsias šviesas, tačiau kaip yra su LED numerių apšvietimu? Nesame teisininkai, tačiau galime pasakyti, kad su legalumu čia reiktų elgtis atsargiai.

Pirmiausia, reiktų atkreipti dėmesį į tai, kodėl šis klausimas kyla. Priežastis paprasta – senesniuose automobiliuose visur sumontuotos paprastos halogeninės lemputės. Taip padarė gamintojas. Jis taip pat pritaikė tokioms lemputėms ir saugiklius, laidus, įtampą. Dėl to sumontavus tam tikras dalis, kurios neatitinka gamintojo reikalavimų, negalima reikalauti atlyginti žalos, jei atsitinka koks nors įvykis.

Panašiai yra su namais. Jei pasistatote priestatą be leidimo, tai gaisro atveju draudimas už jį neišmokės kompensacijos. Panašiai yra ir su LED numerių apšvietimu. Kur numatytos halogeninės lemputės, turi būti montuojamos gamintojo patvirtintos specifikacijos lemputės. Jei susimontuojate LED įrangą, visa atsakomybė gula ant jūsų pačių pečių.

LED numerių apšvietimas nėra esminis saugumo reikalavimas, todėl dažnai į tokias lemputes techninės apžiūros specialistai nekreipia dėmesio. Nebent kažkuri lemputė nedega – tada gali pažymėti kaip nedidelį trūkumą, nes KET yra aiškiai nurodyta, kad numeris tamsiu paros metu turi būti matomas iš 20 metrų, o dieną – iš 40 metrų atstumo.

Policijos pareigūnai gali atkreipti dėmesį tik jei numeris apšviestas ne balta, o, sakykime, melsva arba raudona šviesa. Tokie „tiuningo“ elementai mūsų šalyje neleidžiami, todėl montuodami LED lemputes numeriams apšviesti įsitikinkite, kad jų spalva yra tokia, kokios reikia.

LED numerių apšvietimas montuojamas pritaikant ir jungtis bei saugiklius, todėl čia būtina kreiptis į specialistus. Jei sujungsite neteisingai, dėl įtampos šokinėjimų lemputės greitai perdegs, arba dar blogiau – tai gali turėti įtakos ir visai elektronikai. Kadangi auto elektriko paslaugos gana brangios, neverta rizikuoti. Youtube yra nemažai pamokymų, kaip tai padaryti patiems, bet elektrikas visada tai padarys geriau, greičiau ir kokybiškiau.

LED technologija yra montuojama į naujus automobilius, o tai reiškia, kad greičiausiai jums tų lempučių keisti neprireiks niekada – LED lemputės dega 50 000 valandų, o tai yra mažiausiai 10 metų važiavimo. Tad kalba eina apie senesnių automobilių modifikacijas. Pasikartosime – legalu tik tas, ką numatė gamintojas. Visa kita balansuoja ant nelegalumo ribos ir gali turėti pasekmių, todėl svarbu įsitikinti, kad automobilių lemputės yra sertifikuotos.

Užs. Nr. 32

Dalintis:

About Author

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą