Artėja vaiko gimtadienis? Biblioteka siūlo staigmeną

Dalintis:

Populiarėja nauja mada – švęsdami gimtadienį mažieji tauragiškiai būtinai užsuka į vaikų biblioteką, įsikūrusią Tauragės pilyje. Ten gimtadienio proga jiems vaidinami spektakliai, žaidžiami žaidimai, apžiūrimos parodos. Tauragiškius biblioteka kviečia dalytis šventiniu gerumu ir dovanoti knygų – tam jau paruoštas lagaminas.

Pasak Tauragės Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vedėjos Oksanos Piečienės, jiems jau įprasta, kad vaikai per savo gimtadienį ateina į biblioteką.

– Kakės Makės knygų mėgėjams sakome, kad mūsų bibliotekoje gyvena šios knygos personažai. Kiekvienam vaikui asmeniškai vaidiname. Oi, kaip jie džiaugiasi – jiems tai būna staigmena-dovana, apie kurią iš anksto žino tik tėveliai. Patirtas emocijas vaikai įsimins visam gyvenimui, – neabejoja bibliotekos vadovė. – Pas mus bibliotekoje labai įdomu: yra daug žaidimų, šiuo metu veikia piešinių ir keramikos dirbinių parodos, eksponatai dažnai keičiami, nes keičiasi parodų tematika.

Šiemet vaikų biblioteka startavo su nauju projektu „Kino2bliss“ – vaikams rodomi įvairūs filmai, gvildenantys socialinius aspektus. Po filmo peržiūros vyksta edukacija. Vedėja džiaugiasi, kad šis projektas patiko vaikams.

– Mums be galo smagu, kad į biblioteką ateina labai daug vaikų su tėveliais ar seneliais, kad dažnai sulaukiame darželinukų grupių ir mokinių klasių. Nepamirškime, kad knyga – geriausias draugas ne tik kai džiugu, bet ir kai užklumpa liūdesys. Kiekvienam pagal poreikį padėsime susirasti savąją knygą, – sako Oksana.

Vaikų biblioteka tikisi gauti lėšų kaniterapijos (reabilitacija su šunimis) edukacijoms, projektas vertintojams jau pateiktas. Į tokius užsiėmimus pakviestų daugiau vaikučių. Ši reabilitacija ypač svarbi tiems, kam sunkiau sekasi skaityti, susikaupti.

– Visą gruodžio mėnesį vykdome akciją „Šventinis gerumas kartu su knyga“ – kviečiame bibliotekos bičiulius ir draugus padovanoti knygų, kuriomis galėtų naudotis visi bibliotekos skaitytojai. Perskaitę naują knygą ir nenorintys, kad ji dulkėtų lentynoje, gali ją padovanoti mums, suteikti knygai antrą gyvenimą, – ragina O.Piečienė. – Dovanojamoms knygoms net esame specialiai paruošę lagaminą. Visų laukiame ateinant į biblioteką ir linkime nepamiršti skaityti.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą