fbpx

Bibliotekoje lankosi terapiniai šunys

Dalintis:

Kiekvieną antradienį Tauragės B.Baltrušaitytės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje galima stebėti, kaip tarp vaikų sukiojasi ilgaplaukių kolių veislės šunys. Bibliotekos skyriaus vedėja Oksana Piečienė neslepia, kad mažieji skaitydami keturkojams draugams pasikrauna gerų emocijų.

„Skaityti – neįdomu, nuobodu? Pabandykite skaityti šuniui! Jis nekritikuoja, nesijuokia iš klaidų, be to, labai maloni draugija. Vien buvimas kartu kelia geras emocijas“, – rašoma Tauragės B.Baltrušaitytės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus feisbuko paskyroje.

Skyriui vadovaujanti Oksana Piečienė pasakojo, kad parašius projektą ir gavus finansavimą iš Lietuvos kultūros tarybos bei Tauragės rajono savivaldybės, pradėti kaniterapijos užsiėmimai. Jų metu sunkiau susikaupiantys ir skaitantys vaikai gali dalyvauti užsiėmimuose su specialiai apmokytais šunimis. Projektas startavo balandžio pradžioje.

– Tai daugiau reabilitacinis projektas, skirtas skaitymo sunkumų turintiems vaikams, kuriems sunkiau koncentruoti dėmesį, yra nedrąsūs. Susitikime su šunimi ir skaitydami jam, vaikai jaučiasi saugiai, nes šuo nesišaipys, nepasakys blogo žodžio. Viso susitikimo metu šuo sėdi šalia ir vaikas skaito, jaučia šunį, bendrauja su juo, glosto. Atsiranda emocinis ryšys, – kalbėjo O.Piečienė.

Kaniterapija bibliotekoje. Mortos Mikutytės nuotrauka

Į skaitymus kiekvieną antradienį atkeliauja du ilgaplaukių kolių veislės šunys. Taigi vienu metu skaityme gali dalyvauti du vaikai. Vaikų literatūros skyriaus vedėja neslepia, kad stebuklas per kelis pirmuosius seansus neįvyko, tačiau jau pastebima, kad pakito vaikų emocinė būsena.

Bendraujant su O.Piečiene, MB „Šuns ritmu“ valdančių Gintarės Urbanavičiūtės ir Urtės Ivanavičiūtės šunys – Šeila, Rojalis ir Glorija – bendravo su būriu antrokų, kurie vienas per kitą veržėsi paglostyti draugiškai nusiteikusius keturkojus.

Susitikimo su vaikais pradžioje buvo išdėstytos bendravimo su šunimis taisyklės, paaiškinta, kaip juos glostyti. Vėliau pereita ir prie lauko žaidimų, kai vaikai patys galėjo keturkojams duoti įvairias komandas.

– Mes turime kolių veislyną ir, pavyzdžiui, Rojalis yra karta iš kartos atrinktas tokiems užsiėmimams. Iš mamos paveldėjo atitinkamą charakterį, – teigė Urtė Ivanavičiūtė.

– Šiuo metu Rojalio dukra irgi ruošiasi tapti terapiniu šunimi, jai penki mėnesiai. Tad šis procesas prasideda nuo mažų dienų. Žiūrima psichika, šuns stabilumas, neturi būti jokios agresijos, šuo negali būti bailus, jis turi pasitikėti savimi, motyvuotai vykdyti užduotis ir norėti kitų žmonių dėmesio, – vardijo Gintarė Urbanavičiūtė, pridurdama, kad paprastas šuo bibliotekos patalpose ilgai neišbūtų, greičiausiai imtų loti, cypti ir stresuoti.

Urtė Ivanavičiūtė (kairėje) ir Gintarė Urbanavičiūtė. Mortos Mikutytės nuotrauka

Anot Urtės, šiems specialiai apmokytiems šunims tokia veikla su vaikais patinka, o štai aktyvesni merginų turimo veislyno šunys terapiniuose užsiėmimuose nedalyvauja:

– Jie gavę komandą galėtų išgulėti, tačiau tai būtų prieš jų temperamentą. Tad į skaitymus keliauja tik tie šuniukai, kuriems malonu gauti dėmesį ir pakasymus.

Į Tauragę atkeliavę keturkojai laiką leidžia ne tik su sunkiau skaitančiais vaikais. Jie taip pat dalyvauja kaniterapijos užsiėmimuose Kauno klinikose, senjorų centruose bei psichikos dienos centruose.

Kaniterapija pristatoma, kaip reabilitacijos būdas, kai norint pasiekti geresnės fizinės ar emocinės sveikatos, pagerinti pažintinius bei socialinius įgūdžius, pasitelkiamas specialiai paruoštas šuo. Įvairiuose šaltiniuose teigiama, kad su terapiniu šunimi bendraujančio žmogaus nerimas, baimės mažėja, normalizuojasi net širdies ritmas, raumenų tonusas.

Dalintis:

About Author

Morta Mikutytė

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą