Dalins pašventintus velykinius lauknešėlius

Dalintis:

 Tauragės Švč. Trejybės prapijos namuose šiandien, nuo 12 iki 14 val., nepasiturintiems žmonėms bus dalijami Didįjį ketvirtadienį pašventinti velykiniai lauknešėliai. Tikimasi, kad šiemet gudravimų nebus – ateis tie, kam tikrai reikia, ir neims daugiau, nei reikia.

Tauragės dekanato Carito veiklą koordinuojanti Vitalija Šlepavičienė sakė, kad šią akciją organizuoja penktus metus. O lauknešėliai, kuriuose – ne tik ilgo vartojimo produktai, bet ir nemažai įvairių gardumynų, suruošti su parapijiečių pagalba.

– Šiemet labai džiaugiausi žmonėmis, kurie dosniai nešė ir šventiškai. Stengėmės padalinti po lygiai, kad ir saldumynų, ir negendančių produktų būtų. Noriu pasidžiaugti Tauragės žmonėmis – jie buvo aktyvūs, nors nebuvo plačiai skelbta, išskyrus bažnyčią. Atnešė ir panetonė pyragų, ir daugybę saldainių, šokolado, rūkytų mėsos gaminių, – džiaugėsi Vitalija.

Pasak V.Šlepavičienės, su savanorėmis pakuodamos maisto produktus į maišelius jos labai džiaugėsi, kad parapijiečiai neliko abejingi ir aukojo maistą nepriteklių išvargintiems žmonėms.

– Nemažuose maišeliuose sukrauti lauknešėliai – yra ką nešti. Tradiciškai juose yra miltai, cukrus ir aliejus. Maišelių vakar buvo 76, mačiau per mišias, kad žmonės dar maistą nešė, tai dar tikrai supakuosim daugiau nei dešimt lauknešėlių. Iš viso bus apie šimtą, – kalbėjo Carito vadovė.

Tauragės dekanato Caritas tradiciškai šią akciją vykdo Didžiąją savaitę. Žmonės nuo pirmadienio iki ketvirtadienio aukoja maisto produktus. Didįjį ketvirtadienį Eucharistijos įsteigimo proga lauknešėliai pašventinami, o Didįjį penktadienį išdalijami.

– Lauknešėlių gali ateiti visi, kurie stokoja. Neprašysim dokumentų, tikim, kad ateis tikrai vargšai, esantys įskaitoje. Būkim biedni, bet teisingi. Norėtųsi, kad užtektų visiems. Pernai pasitaikė gudravimo atvejų, kai iš tos pačios šeimos kelis kartus ėjo žmonės pasiimti – taip nesmagu ir negražu. Labai tikiuosi, kad šiemet taip nebus, – viliasi Vitalija.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą