Gimnazistas Vilius kviečia į talką – švarins Jūros krantinę

Dalintis:

Tauragiškis „Versmės“ gimnazijos moksleivis Vilius Alekna šiemet jau antrą kartą ragina visus miesto gyventojus jungtis draugėn ir švarinti vieną mėgstamiausių pasivaikščiojimo vietų – Jūros upės krantinę.

Mokslininkai skaičiuoja, kad iki 2040 m. vandenyną kasmet pasieks iki 37 milijonų tonų atliekų. Siekiant sumažinti ir galiausiai išspręsti šią problemą, švarinimosi akcijos rugsėjo viduryje organizuojamos visame pasaulyje.

Jaunimo Europos komandos narys, gimnazistas Vilius Alekna kartu su „Europe Direct Tauragė“ centru jau antrą kartą Tauragėje organizuoja „EU beach cleanup“ (Europos Sąjungos pakrančių tvarkymo) akciją. Ši akcija tarptautinė, raginanti pasirūpinti ir išvalyti vandens telkinių pakrantes – vandenynų, jūrų, upių ar ežerų.

– Šiemet per daug akcija nesikeis. Susitiksim toje pačioje vietoje, švarinsime tą pačią atkarpą. Turėsime pirštinių, šiukšlių maišų, – kalbėjo akcijos organizatorius V.Alekna.

Vilius Alekna. Asmeninio albumo nuotrauka

Aktyvus jaunuolis pasakojo, kad pernai akcijos metu surinko daugybę atliekų – kai kurių nė nesitikėtum išvysti pakrantėje.

– Po akcijos susirinkome su dalyviais į diskusiją. Tauragiškiai pasakojo, kad rado droną, automobilio akumuliatorių, kitokių smulkių dalykų, paslėptų, įkištų į krūmus. Nežinau, ar per metus prisikaupė naujų atliekų. Tikimės, kad nebus daug, bet jei bus – surinksim, – optimistiškai nusiteikęs kalbėjo tauragiškis.

Pasak V.Aleknos, šiemet šiai akcijai privačių rėmėjų nepavyko rasti – neatsiliepė nė vienas, į ką buvo kreiptasi. Tačiau pagalbos ranką ištiesė Tauragės rajono savivaldybė. Parašius projektą, akcijai buvo skirta šiek tiek lėšų. Pašnekovas pasakojo už skirtą paramą nupirkęs pirštinių, šiukšlių maišų, šiek tiek saldėsių savanoriams – tam užteko kiek daugiau nei 50 eurų.

Šiemet Tauragėje ši akcija vyks jau rytoj, rugsėjo 16 dieną. Organizatoriai skelbia, kad planuojama sutvarkyti Jūros upės pakrantę nuo paplūdimio už „Bangos“ iki Vasaros estrados. Visi savanoriai laukiami 11 val. paplūdimyje.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą