Į klasės suolą sugrįžo po 50 metų

Dalintis:

Praėjus pusei amžiaus, 1971 metų Žygaičių gimnazijos absolventai ir vėl susitiko mokyklos klasėje. Į garbingą mokyklos baigimo jubiliejų atvyko ne tik absolventai, bet ir po 8 klasių gimnaziją palikę žygaitiškiai.

Į susitikimą buvę mokyklos auklėtiniai skubėjo iš visos Lietuvos. Pasak organizatorių, buvo ir tokių, kurie savo klasiokus po 50 metų pamatė pirmą kartą.

– Klasė tikrai buvo labai draugiška. Nedaug kas gyvena Tauragėje. Žygaičiuose liko tik keli klasiokai. Smagu po tiek metų visus pamatyti. Su viena klasioke prieš keletą metų kartu gulėjome ligoninėje, prisiminėme jaunystę. Su kai kuriais klasiokais susiskambiname, gatvėje susitikę pasilabiname, – pasakojo Elena.

Draudeniuose gyvenantis Edmundas sako, kad toje pačioje gimnazijos klasėje, kurią baigė jis, mokėsi dukros, o dabar mokyklą lanko anūkai.

– Vos tik pravažiuoju Pryšmantus, jau suvirpa širdis. Pamatau Žygaičių bažnyčios bokštą, kiekvienas namas, senesnis medis kelia prisiminimus. Brangūs ir kultūros namai, kuriuose dainuota, šokta. Slapčia į šokius ten vaikščiojome. Tais laikais žiūrėdavome, kad šokiuose nebudėtų mūsų mokytojai. Jie nepilnamečių neįleisdavo. Būdavome nelegalai. Šokiai tik po vidurnakčio prasidėdavo, o vaikams tokiu metu ne laikas linksmintis, – prisiminimais pasidalijo Elena.

Visi iki vieno sutarė, kad per dešimtmečius nesikeičia tik viena – mokyklos suole vaikai keikia savo pedagogus, o pradėję savarankišką gyvenimą dėkoja už žinias, supratimą ir pačius gražiausius metus, praleistus klasėse.

Klasės auklėtojas Jonas nepraleidžia nė vieno savo auklėtinių susitikimo. Violetos Karaliūnaitės nuotrauka

Šeštadienį absolventai apsilankė bažnyčioje, turėjo simbolinę pamoką, pasodino medelį ateities kartoms ir vakarojo prie vaišių stalo. Į šventę jie pakvietė ir klasės auklėtoją. Sako, per pusę amžiaus dar nė vienas susitikimas nepraėjo be jo. Beje, ne viena absolventė pasirinko pedagogės profesiją ir gali didžiuotis, kad yra mokiusios net dabar mokykloje dirbančius pedagogus.

– Tai buvo mano pirmoji laida, kuriai aš vadovavau nuo 5 iki 11 klasės. Labai geri vaikai buvo, gerai sugyvenom. Dėsčiau jiems anglų kalbą ir manau, gerai išmokiau, – sakė į susitikimą iš Lomių atvykęs klasės auklėtojas Jonas.

Pasibaigus 1971-ųjų laidos susitikimui, į gimnaziją rinkosi ir dar kelių, vėliau ją baigusių absolventų būreliai.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą