fbpx

Į Laisvės kelią vyks ir tauragiškiai

Dalintis:

Socialinėmis iniciatyvomis garsėjantis žurnalistas Andrius Tapinas naktį iš ketvirtadienio į penktadienį išplatino kvietimą visos Lietuvos žmonėms – prisijungti prie simbolinio Laisvės kelio į Baltarusiją.

Reaguodami į A.Tapino iniciatyvą, norinčiuosius keliauti ir stoti į gyvą grandinę nuo Vilniaus Katedros iki Baltarusijos sienos, registruoja ir Tauragės rajono savivaldybė. Žadama, jog žmones į Vilnių ir atgal nemokamai veš autobusai. Šiuo metu jau užsiregistravo du tauragiškiai ir yra išnuomotas vienas 51 žmogų talpinantis autobusas. Jei norinčiųjų bus daugiau – savivaldybė žada išnuomoti daugiau autobusų.

– Intensyviai vyksta paruošiamasis darbas. Skirstome kelią į sektorius, renkame būtiniausius leidimus, dėliojame, skaičiuojame, platiname iniciatyvą tarp žmonių. Mano žiniomis, susidomėjimas tikrai didelis. Baltijos kelias – tikrai svarbi data lietuviams. O dabar yra puiki proga pakartoti istorinį įvykį. Sustosime ir susikabinsime rankomis ne link Latvijos ir Estijos, o į kitą pusę. Kol kas skaičiuojame, kad sustoti į gyvą grandinę turėtų 25 tūkstančiai žmonių. Jau kitą savaitę kalbėsimės su visų Lietuvos savivaldybių atstovais ir planuosime žmonių judėjimo maršrutus. „Laisvės TV“ mėgsta iššūkius ir jie mums pavyksta, – „Tauragės kurjeriui“ sakė Andrius Tapinas. Žurnalistas tikino, kad jau sulaukė atsako iš Baltarusijos. Jei tik bus galimybės, baltarusiai taip pat stos į gyvą grandinę savo šalies pasienyje.

Andriaus Tapino kvietimas

„Prieš 31 metus mūsų tėvai ir seneliai padarė neįtikėtiną dalyką – sujungė tris Baltijos šalis į vieną gyvą grandinę, į Baltijos kelią, ir sovietinei diktatūrai pasakė – viskas, dabar mūsų laikas, mūsų teisė, mūsų laisvė. Mes skaitėm apie tai, žiūrėjom, klausėm ir pavydėjom.

Šiandien, už keliasdešimties kilometrų nuo Lietuvos, mūsų istoriniai likimo broliai ir seserys pakilo grumtis dėl savo laisvės. Turim progą padėti jiems, parodyti, kad kovoje dėl laisvės Lietuva ir Baltarusija yra vieningos kaip taip buvo LDK laikais. Ši idėja jau sklandė socialinėje erdvėje, nesisavinu jos autorystės, bet geros mintys atranda dirvą, todėl papildau ir sakau:

Istorinę Baltijos kelio dieną (rugpjūčio 23 dieną, sekmadienį) istorinę 19 valandą – Laisvės TV kviečia: stokime į naują gyvąją grandinę – Laisvės kelią į Baltarusiją!

Nuo Katedros aikštės Vilniuje iki valstybinės sienos su Baltarusija tenusidriekia Laisvės kelias, parodysiantys kaimynams, kad jie ne vieni. Laiko viskam surengti nedaug, bet viskas įmanoma, o mes drauge jau ne vieną kartą įrodėme, kad „neįmanoma yra tik nuomonė“.

Kitos savaitės pradžioje paskelbsime savanorių, sektorių koordinatorių ir norinčių prisijungti organizacijų registraciją. Pagalbos tikrai reikės, ruoškitės.

Suskirstysime visą Laisvės kelią sektoriais, pradėsime visų dalyvių registraciją, jiems nurodysime sektorius, suderinsime patogiausius maršrutus atvykstant iš įvairių miestų ir kelių.

Ir sekmadienį išžygiuosim.

O jūs dalinkitės šia žinia, nupūskite dulkes nuo vėliavų ir siūkitės naujas, tegu prie mūsų Trispalvės suplėvėsuoja ir raudonai balta tautinė Baltarusijos vėliava. Tegu Vytis vėl rodo kryptį į laisvę.

Istorinę dieną istorinę valandą būkime drauge su tais, kurie lieja kraują dėl laisvės.

Sekmadienį, rugpjūčio 23 dieną, 19 valandą Laisvės kelias į Baltarusiją!“

Dalintis:

Palikite komentarą