Į pėsčiųjų žygį kviečia jau septintą kartą

Dalintis:

Šįvakar Tauragės visuomenės sveikatos biuras ir vėl kviečia visus tauragiškius rinktis į pėsčiųjų žygį, skirtą Pasaulinei savižudybių prevencijos dienai paminėti. Pernai jame dalyvavo daugiau nei 200 žygeivių, kiek susirinks šiemet – paaiškės netrukus.

Pasaulinė savižudybių prevencijos diena minima rugsėjo 10-ąją. Ja siekiama atkreipti dėmesį į didelį savižudybių skaičių ir ieškoti būdų, kaip užkirsti kelią tokiam drastiškam sprendimui. Statistiniai duomenys teigia, kad per metus Lietuvoje nusižudo daugiau nei 1000 žmonių. Pasaulyje kas 40 sekundžių vienas žmogus nusižudo, o kiekviena savižudybė skaudžiai paveikia bent 6 žmones. Pasak tyrimų, net 75 proc. žmonių apie ketinimą nutraukti savo gyvenimą prasitaria šeimos nariams ar draugams, tad labai svarbu išklausyti artimą žmogų ir laiku padėti spręsti problemas.

Nuoširdus bendravimas, žmogaus išklausymas bei visapusiškas jo palaikymas gali sumažinti savižudybės riziką arba net užkirsti kelią jos atsiradimui. Siekiant atkreipti dėmesį į problemos aktualumą, mažinti visuomenėje vyraujančią stigmą bei didinti informacijos sklaidą apie pagalbos teikimo galimybes Tauragės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras šiemet jau septintą kartą kviečia šią dieną paminėti kartu pėsčiųjų žygyje. Jau tradicija tapusiame renginyje pernai sulaukta net 250 žygeivių. Kelios dešimtys tokiame žygyje dalyvavo Skaudvilės apylinkėse.

– Auginame tradiciją, tad šiemet tikimės sulaukti daugiau žygeivių, – „Tauragės kurjeriui“ sakė Tauragės visuomenės sveikatos biuro vadovė Daiva Genienė. – Kad žygeiviams nepabostų tas pats maršrutas, šiemet leisimės pagal patarlę „kuo gilyn į mišką, tuo daugiau medžių“. Organizuojame keletą atkarpų su užduotimis, kurios stiprina psichikos sveikatą.

Žygis prasidės jau šįvakar. 17 val. Žalgirių gimnazijos stadione prasidės dalyvių registracija. O 18 val. visi pajudės suplanuotu maršrutu – planuojama įveikti 8 km. Organizatoriai prašo dalyvių dėvėti ryškiaspalves, šviesą atspindinčias liemenes, o jaunesni nei 12 metų vaikai gali dalyvauti tik lydimi suaugusio žmogaus.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą