Į šauktinių sąrašą pateks 38 tūkst. jaunuolių

Dalintis:

Krašto apsaugos ministerija paskelbė, kad sausio 7 dieną bus sudaromi 2021 metų karo prievolininkų sąrašai. Į juos planuojama įtraukti 18-23 metų jaunuolius, o tarnauti bus pašaukti 3828 jaunuoliai.

Kaip informuoja ministerija, prievolininkų sąrašas bus sudaromas atsitiktine tvarka, naudojantis kompiuterių programa. Procedūrą stebės krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas, dalyvaus Lietuvos kariuomenės Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos direktorius Arūnas Balčiūnas ir kiti kariuomenės atstovai. Siekiant užtikrinti, kad šauktinių sąrašų sudarymo procedūra vyktų skaidriai ir objektyviai, procesą stebės ir penki visuomenės atstovai iš Lietuvos skautijos, Lietuvos skautų sąjungos, Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos ir Lietuvos šaulių sąjungos.

Pranešama, jog į šauktinių sąrašus gali patekti ir prašymus savo noru atlikti nuolatinę privalomąją karo tarnybą. Nepaisant to, jiems ir toliau galios savanorišką tarnybą skatinančios priemonės.

Į šauktinių sąrašus patekę aukštųjų mokyklų studentai galės apsispręsti – ar 9 mėnesiams stabdyti studijas, ar rinktis jaunesniųjų karininkų vadų mokymus, kurie tęsiasi 3 metus. Taip pat vienas iš pasirinkimų – 3 metų tarnyba Krašto apsaugos savanorių pajėgose. Nė vienos iš šių galimybių nepasirinkusiems aukštųjų mokyklų studentams šaukimas bus atidėtas dėl studijų. Galimybė patekti tarp šaukiamųjų bus pratęsta iki jiems sukaks 26 metai.

Sausio 7 dieną sudaryti 2021 m. karo prievolininkų sąrašai maždaug po savaitės bus paskelbti interneto svetainėje https://sauktiniai.karys.lt. Prie kiekvienos pavardės bus nurodytas ir tikslus terminas, iki kada reikia susisiekti su paskirtu regioniniu karo prievolės ir komplektavimo padaliniu. Karo prievolininkams už nurodymų nevykdymą gali būti taikoma administracinė arba baudžiamoji atsakomybė.

Planuojama, kad 2021 m. šauktinių sąrašai ir pirmieji nurodymai bus paskelbti iki sausio 18 dienos. Atkreipiame studentų, kurie pateks į šaukiamųjų sąrašus, dėmesį, kad jiems nurodymai susisiekti nebus skiriami, o tarnyba atidedama iki metų pabaigos.

Į sąrašus patekusiems karo prievolininkams šaukimo nurodymai paštu nebus siunčiami. Visa karo prievolininkui aktuali informacija bus pateikta internete adresu www.karys.lt. Ją taip pat bus galima sužinoti paskambinus nemokamu telefonu 8 800 12340, atvykus arba paskambinus į regioninius Karo prievolės ir komplektavimo skyrius ir poskyrius.

Sudarius ir paskelbus karo prievolininkų sąrašus, į juos nepatekę vaikinai ir merginos nuo 18 iki 38 metų ir toliau galės teikti prašymus savo noru atlikti nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą. Jie galės pasirinkti norimą tarnybos vietą, tarnybos pradžios datą ir gauti 30 proc. didesnes kaupiamąsias išmokas. Pirmumo prašymus galės teikti ir patekusieji į šaukiamųjų sąrašus. Į jų pageidaujamas tarnybos vietas bus stengiamasi atsižvelgti, o kaupiamosios išmokos jiems bus didesnės 15 procentų.

Devynių mėnesių trukmės nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą LR Seimas atnaujino 2015 m. pavasarį.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą