Jaunieji muzikos ir baleto talentai vėl kviečiami dalyvauti atrankoje

Dalintis:

Lietuvoje veikiantis Mstislavo Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondas „Pagalba Lietuvos vaikams“ jau 18 metus skelbia talentingų vaikų atranką ir kviečia joje dalyvauti muzikai bei baletui itin gabius šalies jaunuosius menininkus. Pretenduoti į paramą gali vaikai nuo 10 iki 16 metų, besimokantys bet kuriame Lietuvos mieste, savo ateitį ir karjerą siejantys su profesionalia muzika.

Per 18 Fondo veiklos metų mokslo, medicinos, sporto, muzikos ir kitoms meno sritims suteikta virš 500 tūkst. eurų parama. Iš viso, per visus šiuos metus, paremta daugiau nei 120 vaikų, kurių dalis jau yra gerai žinomi meno, mokslo ir sporto srityse. Parama teikiama vieneriems metams ir skiriama tikslinėms išlaidoms vaikų tobulinimui muzikos srityje. Kai kurie vaikai remiami net 9 metus iš eilės, dauguma – apie 5-6 metus.

Paraiškas galima teikti jau dabar

Kasmetinė M.Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondo jaunųjų muzikos talentų atranka vyksta keliais etapais. Iki spalio 10 dienos gabūs moksleiviai kviečiami užpildyti paraiškas. Atrinkti pretendentai bus kviečiami atvykti ir pasirodyti gyvo garso perklausoje-koncerte jau spalio 30 dieną. Perklausa vyks Kauno valstybinėje filharmonijoje, viešame renginyje, atitinkant visus Vyriausybės reikalavimus.

Jaunuosius muzikos bei baleto talentus, kuriems ir bus teikiama parama, padės atrinkti kompetentinga komisija, sudaryta iš garsiausių šalies muzikos profesionalų.

„Fondo tikslas, jog būsimi stipendininkai būtų atrenkami ne tik atsižvelgiant į vieno ar kito instrumento valdymo įgūdžius, bet ir vertinant muzikinę būsimo stipendininko raišką. Laikantis etikos, atrankos komisijos neskelbiame, tačiau anksčiau komisijoje yra buvęs Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, dirigentas Modestas Pitrėnas, prof. Mūza Rubackytė, „Pagalba Lietuvos vaikams“ fondo alumnė, pianistė Simona Zajančauskaitė-Giedraitė ir kiti. Stengiamės, kad komisijos nariai nebūtų susiję su atrankoje dalyvaujančiais vaikais – ją visi gyvai pamato per atranką“, – pasakoja Paulius Biveinis, Mstislavo Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondo „Pagalba Lietuvos vaikams“ direktorius.

Galimybė pasirodyti su žymiausiais muzikais

Lietuvoje įkurtas Mstislavo Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondas „Pagalba Lietuvos vaikams“ šiuo metu remia muzikai ir baletui itin gabius vaikus. Daugeliui Fondo remtų vaikų pavyko ne tik įgyvendinti savo svajones, bet ir pasirodyti didžiausiose pasaulio scenose – groti kartu su visame pasaulyje žinomais orkestrais bei būti pripažintais tarp geriausių. Viena iš fondo globotinių yra smuiku grojanti tauragiškė, šiuo metu mokslus tęsianti Vokietijoje, Agnė Gečaitė.

Fondas bendradarbiauja su žymiausiais šalies orkestrais, tokiais, kaip Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras, Lietuvos kamerinis orkestras, Šv. Kristoforo kamerinis orkestras, Klaipėdos kamerinis orkestrais.

„Jaunieji talentai turi galimybę pasirodyti didžiuosiuose mūsų šalies festivaliuose: Šv. Kristupo festivalyje, tarptautiniame Vilniaus fortepijono festivalyje, tarptautiniame Tytuvėnų vasaros festivalyje, Kultūros nakties festivalyje, tarptautiniame Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalyje“, – pasakoja Paulius Biveinis.

Tarp fondo remtų gabių Lietuvos jaunuolių yra ir smuikininkė Dalia Kuznecovaitė, klarnetininkas Žilvinas Brazauskas, pianistė Morta Grigaliūnaitė, matematikas Kęstutis Česnavičius, tenisininkas Ričardas Berankis, plaukikai Giedrius Titenis, Danas Rapšys bei daug kitų įvairių sričių talentų.

Paraiškas kviečiama užpildyti jau dabar ir atsiųsti jas elektroniniu paštu info@rostropovich.lt.

Dalintis:

About Author

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą