Jaunimas rinkosi į konferenciją „Sakau TAIP sveikam gyvenimui“

Dalintis:

Spalio 26 d. Tauragės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras organizavo jau 7–ąją jaunimui skirtą konferenciją „Sakau TAIP sveikam gyvenimui“. Jos tikslas – didinti jaunimo sveikatos žinių raštingumą, ugdyti savivertę, skatinti kritinį mąstymą, atsakomybės prisiėmimą už savo pasirinkimus, lemiančius sveikatą.

Kultūros rūmuose vykusiame renginyje sulaukta daugiau nei 400 dalyvių. Atvyko iš rajono mokyklų vyresniųjų klasių mokiniai, mokytojai, socialiniai pedagogai, socialiniai darbuotojai, tėvai, pareigūnai, jaunimo ir nevyriausybinių organizacijų atstovai.

Susirinkusius konferencijos dalyvius pasveikino Tauragės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Daiva Genienė bei Tauragės rajono savivaldybės meras Dovydas Kaminskas.

Dr. Aurelijus Veryga. Tado Zakarausko nuotrauka

Konferencijoje pranešimus skaitė keturi lektoriai. Seimo narys, dr. Aurelijus Veryga pranešime „Kas yra didesnis iššūkis: plaukti pasroviui ar įrodyti, kad gali atsilaikyti spaudimui?“ dalyvius kvietė kritiškai pamąstyti, ar tikrai jie patys nusprendžia vartoti alkoholį ar pradėti rūkyti, kai šių gaminių reklamose pateikiami patrauklūs vaizdai, o produktai dažnai turi malonų kvapą ir saldų skonį.

Dr. Artūras Sujeta. Tado Zakarausko nuotrauka

Biomedicinos mokslų daktaras, sveikos gyvensenos ir mitybos specialistas, konferencijos moderatorius Artūras Sujeta savo pranešime „Sėkmingo gyvenimo raktas – fizinis aktyvumas“ susirinkusiesiems akcentavo fizinio aktyvumo naudą pagrindinėms žmogaus organizmo sistemoms, vertybių – pagarbos sau, ambicingumo, atvirumo, kilnumo – galią. Lektorius moksleiviams siūlė atrasti būdus valdyti stresą, nes nuo to priklauso kiekvieno iš jų sėkmės strategija.

Evaldas Karmaza. Tado Zakarausko nuotrauka

Psichologo Evaldo Karmazos pranešimo „Savivertės ir pasitikėjimo savimi ugdymas – sąmoningos ateities kūrimas“ pagrindinė žinutė konferencijos dalyviams – gyvenimas yra įvairios patirtys: darbo, santykių, klaidų ir išgyvenimų, tačiau praeityje likę neigiami prisiminimai neturi lemti ateities. Labai svarbu ugdyti savivertę bei savigarbą, neleisti kitiems mūsų menkinti.

Vidas Bareikis. Tado Zakarausko nuotrauka

Konferencijos desertu tapo žinomas Lietuvos dainininkas, muzikantas, kompozitorius, teatro ir renginių režisierius Vidas Bareikis. Jo tema – „Sveika gyvensena – gyvenimo stilius“. Lektorius renginio dalyviams atskleidė, koks svarbus jo kasdienybėje ir kūrybiniame procese yra sveikas gyvenimo būdas. Atsakydamas į nesibaigiančią mokinių klausimų laviną lektorius pasakojo, kuriame gyvenimo taške susivokė norintis keisti savo gyvenseną, priminė jaunuoliams, jog mokslas yra įrankis susikurti svajones ir, kad viskas yra įmanoma labai to norint ir kryptingai siekiant.

Visų lektorių pranešimus vienijo bendra mintis – kiekvienas esame savo gyvenimo istorijos rašytojas ir tik nuo mūsų pasirinkimų priklauso, kaip pasisuks siužetas.

Konferencija „Sakau TAIP sveikam gyvenimui“. Tado Zakarausko nuotrauka

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Ieva Drochnerytė konferencijos dalyviams surengė interaktyvią viktoriną, kurioje varžėsi atsakinėdami į klausimus įvairiomis sveikatos temomis. Prizininkai buvo apdovanoti visuomenės sveikatos biuro ir rėmėjų įsteigtomis dovanomis.

Dar neatslūgus džiugioms emocijoms ir azartui, susirinkusieji pakviesti pakilti iš savo vietų ir aktyviai pajudėti visuomenės sveikatos specialistės Amandos Meirytės vedamoje mankštoje. Pietų pertraukos metu konferencijos dalyviai stiprinosi Tauragės visuomenės sveikatos biuro ir rėmėjų paruoštais užkandžiais ir gėrimais.

Konferencija „Sakau TAIP sveikam gyvenimui“. Tauragės VSB nuotrauka

Džiaugiamės, jog kasmetinės konferencijos jau tapo prasminga tradicija. Skaityti pranešimus kviečiame atsakingai parinktus lektorius, sudominančius jaunimą ir iškeliančius svarbius sveikatos bei socialinius klausimus. Akivaizdu, kad ir šįkart jie pasiekė klausytojų širdis charizma, asmeninėmis įžvalgomis, patirtimis, žiniomis bei motyvacija. Dalyvių klausimai lektoriams, ovacijos ir įsiamžinimas su jais nuotraukose byloja apie padarytą įspūdį, užsimezgusį ryšį bei susidomėjimą.

Konferencija „Sakau TAIP sveikam gyvenimui“, Tauragės VSB komanda

Už muzikinius intarpus konferencijos metu dėkojame Tauragės „Versmės“ gimnazijos mokinei Viltei Kirstukaitei, Tauragės Martyno Mažvydo progimnazijos mokinėms Arianai Kadytei ir Gretai Meilytei, gatvės šokių kolektyvui ir jų mokytojoms. Dėkojame Tauragės rajono savivaldybei už dalinį renginio finansavimą, kavos studijai „ResPublica“, UAB „Onija“ Tauragė – už dalyviams skirtus dovanų kuponus, UAB „Šaukštelis“ – už dovanų kuponus bei užkandžių padėklus, AB „Vilkyškių pieninė Vilvi group“ – už vaišes konferencijos dalyviams, Gaurės uogoms – už natūralias vaisių sultis bei sveikas ir gardžias vaisių juosteles.

Parengė Tauragės VSB visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Sandra Radžiūnė

Dalintis:

About Author

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą