Juodpetrių kaime – kova ir linksmybės

Dalintis:

Šeštadienį, 14 val., Juodpetrių kaimo bendruomenė švęs Užgavėnes ir džiaugsmingai sutiks pavasarį. Jaunimas dekoruos vaflius, vyresnieji ant laužo keps blynus, šėlios persirengėliai – raganos, velniai ir kiti personažai. Vietiniai gyventojai su svečiais kils į lemtingą kovą su žiema, jei pavyks ją išvyti – vaišinsis ir linksminsis.

Juodpetrių kaimo bendruomenė Užgavėnes švęs vėliausiai – paskutinę vasario dieną. Tauragiškiai žiemą išvijo sekmadienį, o kitos bendruomenės su ja rungėsi antradienį, vasario 25-ąją. Pasak bendruomenės pirmininkės Aušros Kulikauskienės, kada vyti žiemą iš kaimo nusprendė gyventojai visuotiniame ataskaitiniame susirinkime. Jų nuomone, šeštadienis – palankiausia diena.

Šventė vyks šalia seniūnijos, buvusioje mokykloje, Lapurvio kaime. A.Kulikauskienė pasakojo, nors kaimas nedidelis ir Juodpetrių bendruomenėje tik 40 narių, jie visi labai bendruomeniški ir aktyvūs, noriai dalinasi darbais ir rūpesčiais. A.Kulikauskienė dėkinga visiems, prisidėjusiems prie Užgavėnių šventės organizavimo, o labiausiai – seniūnaitei Vilijai Ramančiuckienei, Arūnui Mikelaičiui – Kanapiniui ir Aurimui Čepui – Lašininiui.

Juodpetrių bendruomenės nuotrauka

– Mažieji pademonstruos meninius gebėjimus, jaunimas dekoruos vaflius, o su vyresniais ant laužo, didelėje keptuvėje, kepsime tradicinius blynus. Juos valgysime, arbata vaišinsimės ir maloniai bendrausime, – atviravo bendruomenės pirmininkė. – Prieš renginį Kanapinis ir Lašininis važinės po kaimą ir ragins žmones ateiti į šventę. Būtų džiugu, jei gyventojai ateitų pasipuošę karnavaliniais rūbais ir žaismingai nusiteikę. Svarbiausia – gera nuotaika.

Aplink Juodpetrių gyvenvietę nusidriekę Molupio, Lapurvio, Pužiškės kaimai ir Bernotiškės sodai. A.Kulikauskienė patikino, kad į Užgavėnių šventę maloniai laukia atvykstančių iš aplinkinių kaimų, gali atvažiuoti kas tik nori. Nors kaime nėra gyventojų, kurie groja muzikos instrumentais, linksmų akordų netrūks – bendruomenė turi įsigijusi muzikos aparatūrą.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą