Dar nesenai skundėmės šaltoka vasara, o dabar daugelis ir vėl skundžiasi – kad karšta ir dieną, ir naktį. Daugelis gyventojų atsigaivinti skuba į Tauragės rajone esančias maudymosi vietas. Skaudus įvykis, nutikęs savaitgalį Skaudvilės tvenkinyje, tik parodo, kad reikia būtinai prisiminti pagrindinės taisykles prie vandens telkinių. Taisykles primena ugniagesiai-gelbėtojai.
Gyventojams primenama nesimaudyti nežinomose, nuošaliose vietose, geriau pasirinkti paplūdimį arba vietą, kur maudosi daugiau žmonių ir kur yra budintys gelbėtojai, nešokinėti į vandenį nežinomoje vietoje, nes galima susižaloti atsitrenkus į dugne esančius daiktus. Svarbu nesimaudyti iškart po valgio, išgėrus alkoholinių gėrimų.
Tauragės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai primena, kad alinančius karščius lydi gamtos reiškiniai – žaibavimas ir perkūnija. Gelbėtojai primena, kad žaibavimo metu:
- būtina uždaryti langus, duris, dūmtraukius, kad patalpoje nebūtų skersvėjų;
- perkūnijos metu negalima stovėti po medžiais, arti vandens. Taip pat negalima bėgti;
- pavojinga būti prie aukšto statinio ar ant kalvos, šalia metalinių aptvarų, elektros tiekimo linijų;
- nesaugu dirbti žemės ūkio darbus atvirame lauke;
- jei perkūnija gamtoje užklupo netikėtai, geriausia palaukti jos pabaigos nedidelėje įduboje arba stataus šlaito papėdėje;
- maudantis jūroje, ežere, upėje ar tvenkinyje, išgirdus griaustinį, reikia kuo skubiau lipti į krantą;
- jei perkūnija užklupo važiuojant automobiliu, patartina sustoti, įtraukti anteną, nesiliesti prie metalinių detalių ir ramiai palaukti;
- jeigu esate pastate, perkūnijos metu, nesinaudokite elektriniais prietaisais, telefonu, nelieskite vandens čiaupų, nebūkite šalia dūmtraukių, krosnių ir metalinių daiktų.