Kalėdinė dvasia jau čia pat: planuojamas eglutės įžiebimas

Dalintis:

Paaiškėjo kalėdinės eglutės įžiebimo diena – Tauragėje šventė vyks gruodžio pirmąjį savaitgalį. Numatytas ir šventinis Jeronimo Miliaus bei Karinos Krysko koncertas, kuriam, tikimasi, koronavirusas nesutrukdys.

Pernai didžiulė išpuošta kalėdinė eglė Tauragėje buvo įžiebta kone paslapčiomis – iš anksto nepranešus apie įžiebimo laiką, atšaukus planuotą koncertą, kad tik žmonės nesibūriuotų dėl viruso grėsmės. Šiemet šventė planuojama – ar koronavirusas jai nesutrukdys?

– Buvo posėdis, kuriame aptarėme šventės detales. Eglutės įžiebimas vyks gruodžio 3 dieną, 17 valandą. Eglutė bus dar gražesnė – šiemet bus papuošta 6-iomis muzikinėmis pakylomis. Ant kiekvienos užlipus skambės vis kita melodija. Tikimės, kad bus galima surengti koncertą ir pramogas vaikams, – kalbėjo Tauragės rajono savivaldybės Kultūros skyriaus vedėja Danutė Naujokienė.

Atsakytas ir bene svarbiausias klausimas – kas koncertuos eglutės įžiebimo šventės metu?

– Sutartis dar nepasirašyta, tačiau rankomis jau sukirsta. Koncertuos Jeronimas Milius ir Karina Krysko. Derybų metu aptarėme, kad jei būtų paskelbtas karantinas, savivaldybė nepatirs nuostolių, – geriausio tikisi pašnekovė.

Mažiesiems numatyta speciali renginio programa, tačiau įprastų karuselių šiemet nebus. Taip apsispręsta dėl gruodžio mėnesį paprastai tvyrančio šaltuko – baiminamasi, kad mažieji tauragiškiai nesusirgtų. Tačiau jei tik pandeminė situacija leis, vyks susitikimas su Kalėdų seneliu, kaip ir kasmet veiks Kalėdų senelio telefono būdelė, bus galimybė jam rašyti laiškus.

Bažnyčios skvere, kur paprastai statoma prakartėlė, žadama ir nedidelė kalėdinė mugė su meduolių ir karštų gėrimų prekyba.

Solidžią renginių programą planuoja ir Tauragės kultūros centras. Jau netrukus prasidės įmonių ir įstaigų, norinčių puošti eglutes Bažnyčių gatve nusidrieksiančioje žaliaskarių alėjoje, registracija. Gruodžio mėnesio sekmadieniais iki pat Kalėdų planuojami koncertai ir Bažnyčios skvere, ir Švč. Trejybės bažnyčioje.

Nesnaudžia ir Skaudvilė – šiame mieste jau paskelbta registracija eglučių alėjai puošti. O eglutės įžiebimo šventė planuojama savaite vėliau nei Tauragėje – gruodžio 9-ąją.

– Planuojame, kad bus kaip ir pernai 20 eglučių. Jau beveik visos rezervuotos, tai vėliau tarsimės – gal daugiau jų parūpinti. Didžiąją eglę perkelsime ten, kur yra raidės (užrašas „Skaudvilė“, – red.). Vyks pramoginė programa vaikams, ruošiasi mūsų kolektyvai. Taip pat šventės metu bus galima vaišintis meduoliais, arbata, be abejo, lankysis Kalėdų senelis, bus kalėdinis paštas, – kalbėjo Skaudvilės kultūrinių renginių organizatorė Rasa Bartkuvienė, patikindama, kad blogiausiu atveju visų kolektyvų sveikinimai bus ištransliuoti virtualiai.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą