Kalėdų seneliai kedena barzdas, tik ne visi vaikus aplankys realiai

Dalintis:

Pandemija pakoregavo ir Kalėdų senelių komercinius planus. Vienas jų – Sigitas Kancevyčius, saugodamasis koronaviruso, su vaikučiais bendraus tik nuotoliniu būdu, o dovanas išdalyti jam padės didžiausi pagalbininkai – nykštukai. Kitas Kalėdų senelis – Laimonas Rimkus, įveikęs klastingą virusą, pakedenęs barzdą, jau kinko elnius ir pasirengęs skubėti išpildyti ne tik pačių mažiausių, bet ir vyresnių vaikų svajones.

Sigitas Kancevyčius Kalėdų seneliu per žiemos šventes įsidarbina jau 34-erius metus. Šiemet jo planus sujaukė pandemija, todėl nusprendė, kad su vaikučiais bendraus tik telefonu. Koronaviruso iki šiol jam pavyko išvengti, todėl saugodamasis ir ateityje vengs tiesioginio kontakto su klientais.

– Šiemet būsiu Kalėdų senelis be barzdos, be aprangos, jei norės mane pamatyti nuotoliniu būdu, tuomet apsivilksiu senelio kostiumą. Sau pasakiau, kad seneliavimas, taip liaudiškai vadinu, tegul šiemet būna virtualus ir jokio atlygio man nereikia, – kalbėjo pašnekovas. – Anksčiau iš to neblogai uždirbdavau, tai šiemet bendrausiu be atlygio. Įkūnydamas Kalėdų senelį tampu ne personažu, o tuo, ką nori matyti vaikai.

Sigitas patikino: nors bendraus virtualiai, visi vaikučiai dovanėlių po eglute ras. Jo pagalbininkai nykštukai tuo pasirūpins, prireikus suras kelią ir per balkoną, ir net pro kaminą sugebės pakliūti į namus. Pernai jam užsienyje gyvenantys kraštiečiai siuntė dovanas, kad jas išdalytų jų artimiesiems – darbo buvo daug, dovanos didelės, skirtos vienai šeimai kartais netilpdavo į glėbį.

– Pabendravęs su nykštukais ir su tėveliais sužinojau, kad vaikai nori įvairiausių dovanų, net telefonų ar planšečių. Man vaikai atsiunčia daug laiškų, kuriuose išdėstyti jų pamąstymai, lūkesčiai, svajonės, būna, kad skaitant vaikų atviravimą, necenzūruotą tėvelių, suspaudžia širdį. Jiems Kalėdų senelis yra šventas dalykas, – kalbėjo pašnekovas. – Esu sukaupęs daugiau nei šimtą vaikų atsiųstų laiškų, nė vieno neišmetu. Su žmona pamatę, kad reikia batelių, o tėveliai nenupirks, esame juos padovanoję. Pernai pirkome striukę – juk senelis negali noro neišpildyti.

Sigito Kancevyčiaus nuomone, šiemet mažai kas norės kviestis Kalėdų senelį į namus, nes rizika susirgti didelė.

O štai šių švenčių laikotarpis visiškai kitoks Kalėdų seneliui Laimonui Rimkui. Jis spėjo persirgti koronavirusu, todėl įgijęs imunitetą drąsiai važiuos ten, kur bus kviečiamas. Vyras atvirauja, kad iki užsikrėtimo koronavirusu svarstė šiemet neseneliauti, dirbti tik nuotoliniu būdu. Tačiau dabar jis jau daug kur kviečiamas, mokyklos prašo dalyvauti virtualiuose susitikimuose, pravesti žaidimus, pavyzdžiui, protmūšį, pasinaudojant ZOOM programa. Nemažai užsakymų iš gyventojų sulaukė Kūčių vakarui, jį kviečia užsukti ir Kalėdų dieną.

– Vienuose darželiuose šiemet švenčių nebus, kituose jos vyks lauke, kai kur bus tik videopokalbiai su vaikais. Kiek sulauksiu užsakymų, paaiškės gruodžio viduryje, dar neaišku, ar nesugriežtins karantino sąlygų. Vyresni moksleiviai miške ruošiasi kažką filmuoti, gali tekti ir ten nuvykti, juk Kalėdų senis turi visur nukeliauti, – pasakojo Laimonas. – Yra veiklos, tik ji šiemet šiek tiek kitokia, mažiau aktyvesnė nei pernai.

Pasak Laimono, šiemet į kalėdinius vakarus jo nekviečia įmonės, nekviečia kaip anksčiau pasveikinti darbuotojų į darbovietes.

– Elniai mano paruošti, jie dabar šokinėja, treniruojasi bėgti, nes truputį svorio priaugę. Jei su vaikais nesusitiksime gyvai, jie vis tiek po eglute ar kitoje vietoje dovanėlių ras, – patikino L.Rimkus, kurio natūrali barzda, kaip ir kasmet, artėjant žiemos šventėms, įgauna nepaprastai gražų sidabrinį atspalvį.

Beje, šįvakar šį Kalėdų senelį galėsime pamatyti vaikštinėjantį Bažnyčių gatvėje, žaliaskarių alėjoje. Kam pasiseks, gaus saldžių dovanų.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą