fbpx

Knygoje – tikrais faktais grįsta šeimos istorija

Dalintis:

Leidykla „Briedis“ pristato negrožinės literatūros naujieną – tikrais faktais paremtą biografiją „Hiden Valio šeimos paslaptys“. Tai širdį spaudžianti istorija apie praėjusio amžiaus viduryje Amerikoje gyvenusią šeimą, turėjusią dvylika vaikų, iš kurių šešiems buvo diagnozuota šizofrenija, ir kuri tapo didžiausia mokslo viltimi siekiant perprasti šią ligą. Robertas Kolkeris, daugybę metų bendravęs su Galvinais, knygoje fiksuoja neįprastą psichikos ligos atvejį vienoje šeimoje ir atskleidžia šokiruojančius šeimos gyvenimo užkulisius.

Mimi ir Dono Galvinų gyvenimas atrodė tarsi amerikietiškoji svajonė. Po Antrojo pasaulinio karo dėl Dono darbo karinėse oro pajėgose šeima persikraustė į Kolorado valstiją. Tuo metu visoje šalyje išaugo gimstamumas, tad gal ir sutapimas, bet jiedu susilaukė dvylikos vaikų: vyriausiasis gimė 1945 m., o jaunėlė – 1965-aisiais. Anais laikais tokia šeima kaip Galvinų turėjo atitikti tam tikrą scenarijų: ambicijos, sunkus darbas, kilimas aukštyn, harmonija šeimoje. Ir jie atkakliai stengėsi gerai atlikti savo vaidmenis. Tačiau užkulisiuose klostėsi visai kitokia istorija: psichologiniai sunkumai, lyg iš giedro dangaus pratrūkstantys smurto proveržiai, slapta vykstantis seksualinis išnaudojimas. Iki aštuntojo dešimtmečio vidurio šeši iš dešimties Galvinų berniukų vienas po kito išgirdo šizofrenijos diagnozę. Kaip tai galėjo nutikti vienoje šeimoje? Kodėl Galvinų šeimą ištiko toks likimas?

Tai, kas dėjosi Paslėptojo slėnio kelio namuose, buvo taip neįprasta, kad Galvinai tapo viena iš pirmųjų šeimų, kurias ėmėsi tyrinėti Nacionalinis psichikos sveikatos institutas. Jų istorija pateikia šešėlinę šizofrenijos mokslo istoriją, prasidedančią nuo pacientų uždarymo ligoninėse, lobotomijų ir šizofrenogeniškų motinų sąvokos, iki genetinių ligos žymenų paieškų, besiskleidžiančių didelių nesutarimų dėl pačios ligos prigimties fone. Be Galvinų žinios, jų DNR pavyzdžiai buvo tiriami ne vieną dešimtmetį. Tie tyrimai trunka iki šiol, siūlant naujus gydymo, diagnostikos ir net visiško ligos panaikinimo būdus ateinančioms kartoms.

Bestselerių autorius ir ne vieną apdovanojimą pelnęs R.Kolkeris itin suprantamai ir jautriai atskleidžia nepamirštamą vienos šeimos patirtį, kančią, meilę ir viltį.

Dalintis:

About Author

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą