Kur dėti kalėdinę eglutę po švenčių?

Dalintis:

Pasibaigus gražiausioms metų šventėms, daugelis suka galvas – kur gi dėti kalėdinę eglutę? Jeigu jūs šiais metais puošėte eglę vazone – puiku prisidėti prie nuosavo miško kūrimo. Turintiems nuosavus namus ar sodus galima panaudoti eglučių šakas, uždengiant šalčiui jautrius augalus, arba eglutes kompostuoti. Neturint kompostavimo dėžės, pasiūlykite eglutę draugui ar kaimynui.

Dažnas prieš Kalėdas puošęs gyvą medelį Trijų karalių dieną svarsto, ką su juo daryti. Tauragės rajono savivaldybė kviečia gyventojus nupuoštas kalėdines eglutes palikti šalia bendro naudojimo konteinerinių aikštelių. Eglutės bus surinktos ir išvežtos sausio 8 d. Jas ketinama panaudoti gaminant kompostą. Nespėję eglutės nupuošti iki nurodytos dienos, galės ją pristatyti į žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelę, esančią Kaupių k. 4, Žygaičių sen. Taip pat visą sausio mėnesį eglutės bus priimamos didžiųjų atliekų surinkimo aikštelėje, adresu Paberžių g. 14A, Tauragė.

Svarbu žinoti, kad eglučių negalima palikti kiemuose ar mesti į mišrių komunalinių atliekų konteinerius.

Jeigu po švenčių nusprendėte atsinaujinti ir išmesti dirbtines plastikines kalėdines eglutes, taip pat reikia žinoti, kad konteineriai nėra vieta, kur galima jas palikti. Dirbtines eglutes galima patiems pristatyti į didžiųjų atliekų surinkimo aikštelę (DASA), kuri yra Paberžių g. 14A, Tauragė. Tik prieš tai įvertinkite galimybę eglutę parduoti ar dovanoti.

Į atsakingą kalėdinės eglutės utilizavimą įtraukite ir vaikus – rodykime tinkamą pavyzdį naujajai kartai, kad kartu galėtume džiaugtis švaria, saugia ir sveikatai palankia aplinka.

Parengė Tauragės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistė Deimantė Rimgailaitė

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą