Lietuvą plauna didžiausia šios vasaros audra: kokių nuostolių ji atnešė?

Dalintis:

Ekspertai skaičiuoja, kad savaitgalį audros pridarė išties nemažai nuostolių, kuriems atlyginti reikalinga suma greičiausiai viršys pusę milijono eurų. Audros fiksuotos visuose šalies regionuose, ir jų padaryti nuostoliai tebeskaičiuojami. Be to, prognozuojama, kad šios savaitės pradžioje audringo vėjo ir gausaus lietaus tikimybė išlieka itin didelė, tad gyventojų patirti nuostoliai gali dar išaugti.

Mantas Norkus, „Lietuvos draudimo“ Klientų aptarnavimo centro vadovas sako, kad praėjusį savaitgalį šalies gyventojai susidūrė su didžiausia šios vasaros audra. Taip pat jau kreipiasi klientai ir dėl pirmadienį patirtų nuostolių.

„Iki pirmadienio pietų jau esame sulaukę virš 200 klientų pranešimų, kurių nuostoliai perkopė 150 tūkst. eurų sumą. Neabejotina, kad nuostoliai ir sumos jiems padengti augs bei viršys pusės milijono eurų ribą.

Daugiausiai žalų fiksuojame dėl liūties – kai per išorines pastatų konstrukcijas ir nesandarias jungtis prabėga vanduo, taip pat netrūksta apsėmimų, užtvindytų kelių, dėl ko nukenčia automobiliai ir pastatai, rūsiai. Dalyje Lietuvos fiksuota kruša, todėl tikėtina, jog bus sugadintų automobilių, polikarbonatinių šiltnamių, stoginių“, – kalba M.Norkus.

Kaip komentuoja ekspertas, jau yra registruotų ir elektros įtampos svyravimų, kuriuos sukėlė elektros tiekimo trūkinėjimai ar žaibo išlydžiai.

„Dažniausiai dėl to sugadinami buitiniai prietaisai, namų elektronika, pastatų aptarnavimo įrenginiai.

Be to, vis auga ir vėjo padaryti nuostoliai – namų turtą gadina skraidantys batutai, lengvesni kiemo įrenginiai, pavyzdžiui, lauko baldai, skėčiai, pavėsinės. Nuvirtę medžiai smarkiai apgadina tiek pastatus, tiek ir nesaugiai pastatytas transporto priemones“, – sako M.Norkus.

Anot draudimo eksperto, norint apsaugoti namų sienas, langus nuo skraidančių objektų, reikėtų prirakinti bet kokius lauko baldus, kepsnines, batutus ar juos saugiau įnešti į vidų. Taip pat svarbu saugoti ir automobilius – nestatyti jų po medžiais, ypač senais ir su didelėmis šakomis.

„Pastarosiomis dienomis socialiniuose tinkluose matėme nemažai vaizdo reportažų, nuotraukų, kuriose automobiliai apsemti tiek, kad vanduo semia vidaus saloną. Automobilis išties gali būti ir paskandintas, todėl venkite statyti transporto priemones daubose ir žemose vietose, į kurias įprastai subėga vanduo iš gatvių“, – pastebi „Lietuvos draudimo“ atstovas.

Patyrusiems žalą gyventojams M.Norkus pataria pirmiausia kviesti avarines tarnybas, skubėti saugoti turtą. Jei yra galimybė – mažinti nuostolį. Tuomet nufotografuoti sugadinimus ir kreiptis į savo draudimo bendrovę.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad per artimiausias pirmadienio (08.07) valandas intensyvios liūtys su perkūnijomis judės šiaurės vakarų kryptimi ir plis į daugelį šalies vietovių. Artimiausiu metu Vilniaus, Kauno, Alytaus, Marijampolės ir Šiaulių apskrityse numatomi smarkūs lietūs, škvalas iki 15–20, kai kur 25 m/s, pavienėse vietovėse kris stambi kruša iki 2-3 cm. skersmens.

Dalintis:

About Author

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą