Moko vaikus saugiai irkluoti baidarėmis: nemokamai ir visoje Vakarų Lietuvoje

Dalintis:

Klaipėdos, Tauragės ir Telšių apskrityse jau startavo registracija į išskirtinį projektą, kurio metu vaikai iš viso Vakarų Lietuvos regiono vasaros metu turės galimybę nemokamai mokytis baidarių irklavimo, daugiau sužinoti apie judėjimo ir sveikos gyvensenos naudas bei artimiau susipažinti su unikalia Vakarų Lietuvos gamta.

Projektas bus vykdomas 8 savivaldybėse

Patyriminio fizinio ugdymo baidarėmis užsėmimai šią vasarą bus vykdomi Klaipėdos miesto ir rajono, Kretingos, Plungės, Šilalės, Šilutės, Tauragės bei Telšių rajonų savivaldybėse.

Registracija į nemokamus patyriminius užsiėmimus „Fiziškais žingeidūs ir aktyvūs“ jau startavo gegužės pradžioje. Nuoroda registracijai čia.

Užsiėmimų metu dalyviai bus mokomi baidarių irklavimo technikos subtilybių, išbandys skirtingas baidarių sporto rungtis. Dalyviai irkluos ir turistiniu stiliumi esant skirtingoms aplinkos sąlygoms. Ilgesnių irklavimų metu gamtos gidas ar edukatorius dalyvius supažindins su juos supančia gamtine aplinka.

Pasak projekto organizatorių bendrovės „Baidarė Minija“ vadovo Šarūno Zamaščikovo, kiekvienoje savivaldybėje bus suformuota 30 skirtingo amžiaus dalyvių grupė.

„Kiekvienoje grupėje iki 6 vietų bus skirta vaikus lydintiems asmenims, likusias 24 vietos bus skirtos vaikams nuo 5 iki 17 metų.

Taip pat projekto metu kiekvienoje grupėje numatoma skirti bent 3 vietas mažiau galimybių turintiems vaikams iš socialiai remtinų šeimų arba vaikams netekusiems vieno ar abiejų tėvų. Grupės bus skirstomos taip, kad kiekvienoje iš jų būtų po vienodą skaičių mergaičių ir berniukų“, – teigia Š. Zamanščikovas.

Kiekviena grupė per 3 vasaros mėnesius turės galimybę dalyvauti net 24-iuose patyriminiuose irklavimo užsiėmimuose, kurie truks apie 3 val.

Plaukimas baidarėmis. Organizatorių nuotrauka

Galimybė geriau pažinti pagrindinius regiono vandens telkinius

„Fiziškais žingeidūs ir aktyvūs“ patyriminiai irklavimo užsiėmimai bus vykdomi didžiausiose ir gražiausiuose regiono upėse ir vandens tvenkiniuose: Danės upėje (Klaipėdos mieste), Minijos upėje (Klaipėdos rajone), Akmenos upėje (Kretingos rajone), Šyšos upėje (Šilutės rajone), Mąsčio ežere (Telšių rajone), Gondingos HE tvenkinyje (Plungės rajone), Jūros upėje (Tauragės ir Šilalės rajonuose).

Dalyviai bus mokomi skirtingais etapais: nuo saugaus įlipimo ir išlipimo iš baidarės iki tinkamo ir saugaus irklavimo. Prieš plaukimus visi dalyviai bus instruktuojami ir apmokomi, o plaukimo metu bus nuolat stebimi kvalifikuotų trenerių, kurie vandenyje dalyvius instruktuos ir nuotoliu pasitelkiant specialius audio gidus. Visiems dalyviams bus suteiktos visos pagrindinės saugos priemonės ir irklavimui būtina technika.

Pasak užsiėmimų organizatorių, kiekvieną grupę pasitiks ir instruktuos kvalifikuoti treneriai, edukacinius užsiėmimus ves gamtos gidas arba edukatorius (priklausomai nuo dienos programos). Visi užsiėmimus vedantys asmenys privalės turėti ne mažesnę nei 3 metų patirtį dirbant su vaikais.

„Tai bus išskirtinė patirtis, kuri suteiks vaikams labai daug vertingų patirčių. Ne tik išmokys irkluoti baidarę, bet ir supažindins juos su judėjimo ir aktyvios fizinės veiklos naudomis, gerins jų orientavimosi gamtoje įgūdžius ir suteiks puikias galimybes saugiai, su profesionalų priežiūra, leisti laisvalaikį tarp bendraminčių įstabios Lietuvos gamtos apsuptyje”, – mintimis dalijasi projekto vadovas Š. Zamanščikovas.

Per tris vasaros mėnesius bendrai visose savivaldybėse iš viso planuojama surengti net 192 patyriminius irklavimo baidarėmis užsiėmimus.

Prisidės prie vaikų užimtumo ir judumo problemų sprendimo

Pasak projekto vadovo Šarūno Zamaščikovo, projektu siekiama prisidėti ir prie Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) išsikeltų strateginių tikslų kuo labiau didinti žmonių fizinį aktyvumą visame pasaulyje.

„PSO fizinio aktyvumo veiksmų plane 2018–2030 m. yra iškeltas tikslas: 15 proc. santykinis suaugusiųjų ir paauglių fizinio neaktyvumo sumažėjimas iki 2030 m. Tad šis projektas tiesiogiai prisideda prie minėto PSO strateginio tikslo įgyvendinimo, nes jo veiklomis siekiama ne tik įtraukti jaunimą iki 18 metų į aktyvias fizines veiklas gryname ore, bet ir sukuriamas visas ir integruotas patyriminio mokymosi ciklas“, – teigia projekto vadovas.

Patyriminiai irklavimo užsiėmimai vyks:

Klaipėdos miesto savivaldybėje – gegužės 1 – liepos 11 d.,

Klaipėdos rajono savivaldybėje – gegužės 1 – liepos 12 d.,

Kretingos rajono savivaldybėje – gegužės 2 – liepos 21 d.,

Plungės raj. sav. – birželio 10 – rugpjūčio 30 d.,

Šilalės rajono savivaldybėje – birželio 10 – rugpjūčio 29 d.,

Šilutės rajono savivaldybėje gegužės 3 – liepos 8 d.,

Tauragės rajono savivaldybėje – birželio 11 – rugpjūčio 29 d.,

Telšių rajono savivaldybėje – birželio 12 – rugpjūčio 30 d.

Daugiau apie projektą galite sužinoti:

https://www.baidare.com/lt/patyriminis-fizinis-ugdymas

Patyriminiams irklavimo užsiėmimas „Fiziškais žingeidūs ir aktyvūs“ visi norintys gali registruotis internetu: https://shorturl.at/fhsAD

Dalintis:

About Author

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą