Moksleiviai kviečiami registruotis teisinių žinių konkursui

Dalintis:

Tauragės policijos bendruomenės pareigūnės tikina – net ir karantino sąlygomis teisinių žinių konkursas „Temidė“ įvyks. Kol galioja griežti suvaržymai, registruotoms komandoms užduotys bus pateikiamos nuotoliniu būdu.

Ne vienerius metus Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) bendruomenės pareigūnės Raimonda Žvynakienė ir Judita Sadauskytė kartu su Lietuvos policijos departamentu organizuoja mokinių teisinių žinių konkursą „Temidė“. Jis vyksta keliais etapais, o paskutiniam etapui geriausiai savo apskrityse pasirodžiusios komandos paprastai vyksta į sostinę, kur laukia smagi užduotis.

– Konkurso nuostatuose yra paminėti pagrindiniai šaltiniai, iš kurių ir bus pateikiami klausimai. Be abejo, tai yra Lietuvos Konstitucija, taip pat su nepilnamečiais susiję dalykai. Dažnai užduodami klausimai apie atsakomybę nepilnamečiams asmenims ir susiję su Kelių eismo taisyklėmis, – pasakojo pareigūnė J.Sadauskytė.

Bendruomenės pareigūnės teigimu, komandų pasiruošimas ir aktyvumas registruojantis dažnai priklauso nuo mokytojų – ar šie paragina dalyvauti. Tačiau vieną kartą konkurse dalyvavę moksleiviai dažniausiai ir kitais metais grįžta.

– Kiekviename etape būna vis įdomesnės užduotys. Pradedame nuo protmūšio, kuris šiemet turbūt vyks nuotoliniu būdu. Tačiau vėliau geriausiai rajonuose pasirodę moksleiviai perkeliami į pabėgimų kambarį, kur užduotys būna tikrai įdomios ir smagios. Bene labiausiai trokštama laimėti pirmą vietą apskrities etape, kad laimėtų galimybę išvykti į Vilnių, kur būna orientacinė užduotis ir tikrai vertingi prizai, – pasakojo pareigūnė.

J.Sadauskytės teigimu, konkurse konkurencija tarp komandų nemenka – dažnai dalyvauja apsiskaitę moksleiviai, besidomintys teisės sritimi.

– Pernai Tauragės apskrities „Temidės“ konkurse geriausiai pasirodė Pagėgių komanda. Tik į Vilnių dėl karantino ir koronaviruso išvažiuoti nebuvo galima. Prieš dvejus metus Šilutės komanda puikiai pasirodė ir net sostinėje užėmė pirmą vietą. Gal šiemet tauragiškių eilė puikiam pasirodymui? – registruotis dalyvauti konkurse ragino J.Sadauskytė.

Konkurse „Temidė“ registruotis gali visi mokiniai nuo 14 metų. Kokie prizai konkurso dalyvių ir galiausiai – laimėtojų šiemet laukia, dar neatskleidžiama.

Registruotis galima iki kovo 1 dienos el.paštu: raimonda. zvynakiene@policija.lt arba judita.sadauskyte@policija.lt.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą