Muziejus gavo unikalų žetoną

Dalintis:

Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ kolekciją papildė dar vienas tauragiškio rastas šuns žetonas. Pasak muziejininkų, žetonas didelės piniginės vertės neturi, bet istoriškai yra vertas dėmesio.

„Tauragės kurjerio“ specialiame priede „Tauro ragas“ vasario 7-ąją publikuotas muziejaus direktorės pavaduotojo-vyriausiojo fondų saugotojo Dariaus Kiniulio parengtas straipsnis apie prieš trejus metus muziejui Maksimo Greičiaus padovanotą seną žetoną. Tauragiškis pranešė jį radęs Šilinės kaime. Muziejininkai išsiaiškino, kad tai šuns žetonas. Jis varinis, aštuoniakampis. Averse – užrašas „Tauragės apskritis 1935“, reverse – skaičiai 3633. Tuo metu Šilinėje buvo perėjimo punktas į Lietuvai priklausantį, bet autonominį Klaipėdos kraštą – į kaimyninius Aušgirius – Pagėgių apskritį. Dar vienas toks žetonas iki straipsnio pasirodymo buvo saugomas Nacionaliniame muziejuje. Jo reverse nurodytas numeris 1442.

– Tas pats tauragiškis vėl pranešė muziejui radęs dar vieną žetoną ir jį padovanojo. Pasakojo, kad žetoną rado tame pačiame Šilinės kaime. Sunku būtų nustatyti žetono piniginę vertę. Tą galėtų padaryti kolekcionieriai, bet istorijos pažinimo prasme tokie eksponatai yra vertingi ir reti, – „Tauragės kurjeriui“ sakė D.Kiniulis.

Naujasis muziejaus eksponatas – šuns žetonas išduotas Vokietijos okupacinės valdžios 1917 m. Ant žetono – šuns atvaizdas, metai, registracijos numeris ir užrašas „Verw.[itwet]Litauen“.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą