Organizuoja šventę ukrainiečių vaikams

Dalintis:

Tauragėje apgyvendinus pabėgėlius iš Ukrainos, didžiąją jų dalį sudaro mamos su vaikais. Artėjant Atvelykiui netrūksta renginių mūsų mažiesiems, o tauragiškė Kornelija Jurevičiūtė nusprendė pradžiuginti ir ukrainiečių mažuosius – jiems planuojamas renginys Taurų nuotykių parke.

Kornelija Jurevičiūtė gerai žinoma daugeliui vaikus auginančių tėvelių kaip stovyklų mažiesiems organizatorė. Su jaunosios kartos atstovais mergina leidžiasi į žygius po miškus, planuoja vasarišką laisvalaikį Taurų nuotykių parke. O šįkart ji visa galva pasinėrė į pagalbos ukrainiečiams teikimą.

„Nežinau kaip jums, bet man visad visose baisybėse labiausiai gaila vaikų. Tad darau, padedu kaip galiu, ką geriausiai moku – bendrauti su vaikais. Noriu pabandyti bent trumpam nukreipti jų mintis atgal į vaikystę, užsimiršti bent kažkiek. Tad ieškau bendraminčių, verslų, kurie galėtų ir norėtų prisidėti savo paslaugomis / prekėmis ar tiesiog maistu. Taip pat ir savanorių, kurie galėtų padėti tiek prieš šventę, tiek jos metu. Ką daryti prieš? Pvz. ieškoti rėmėjų, iškabinti skelbimus, parašyti ukrainiečiams ir t.t. O per šventę tai… Reikia žmonių – šypsenų kėlėjų! Turiu pilną parko administracijos viršų savo karnavalinių kostiumų, tai kodėl nepadarius keistuolių personažų Velykinės šventės? <…> Idėja yra. Ieškau žmonių. Užteks laikinti tuos postus, darom realius dalykus“, – rašė savo feisbuko paskyroje K.Jurevičiūtė.

Kornelijos Jurevičiūtės asmeninio albumo nuotrauka

Tauragiškė pasakojo, jog idėja jos galvoje gimė natūraliai – pagalvojo apie tai, ką ji pati moka daryti geriausiai. Renginių organizavimas animatorei – gerai žinoma virtuvė.

– Turiu daug patirties organizuojant renginius ir bendraujant su vaikais. O dabar aktuali ukrainiečių tema ir norisi padėti. Kiekvienas galime padėti tuo, ką mokame geriausiai, realiais darbais. Kai kalbėjau su mero patarėja Šarūne Stasytiene, Tauragės rajone buvo užregistruoti 110 vaikų iš Ukrainos. Kasdien jų vis daugėja. Mano tikslas – pakviesti jų, kiek galima daugiau, – sakė K.Jurevičiūtė.

Pašnekovė priminė, kad ir anksčiau su kolege Soneta Blankaite yra organizavusios paramos renginius: Tauragės pilyje sukvietė svečius į renginį „Sūpuoklės“, organizavo projektą „Visi vaikai svajoja“.

– Mes susipažinom prieš 8 metus ir aš jai pasiūliau prisidėti prie mano animatorių veiklos – taip ir prasidėjo mūsų bendradarbiavimas, kuris tęsiasi iki šiol, – apie kartu prie projekto dirbančią draugę kalbėjo pašnekovė.

Kornelijos Jurevičiūtės asmeninio albumo nuotrauka

Planuojamas renginys – ne pirmasis Kornelijos Jurevičiūtės sumanymas padedant ukrainiečiams. Jauna mergina taip pat pasiūlė ir savo butą. Kol kas planuojama, kad jame jau netrukus bus apgyvendinta mama su vienu mažyliu.

Pačiame vaikų Velykėlių įkarštyje stačiatikiai minės savąsias Velykas. 12 val. Taurų nuotykių parke prasidės renginys, skirtas ukrainiečių vaikams pradžiuginti. K.Jurevičiūtė skelbia, kad šventės savanoriai, persirengę įvairiausiais personažais, lauks svečių ir kvies į įvairias veiklas. Suplanuotas tradicinis kiaušinių marginimas, margučių varžybos, bus gaminamos gėlių kompozicijos, bus siūloma verti karoliukus, mažiausiems bus piešiama ant veidų, vyks ir sportinės varžybos. Taurų nuotykių parkas siūlo tauragiškių jau pamėgtas pramogas – čiuožinėjimą nuo kalno. Kad mažieji renginio metu neišalktų, pasirūpins rėmėjai. Prisidėti nusprendė „Kings pica“, „Pasaga“, „Šaukštelio studija“. Renginio organizatorė džiūgauja, kad noriai prie šventės prisideda ir pavieniai žmonės – ne vienas pažadėjo atvažiuoti su savo gamybos pyragais, sūriais, pasiūlyti net ir kiaušiniai marginimui.

K.Jurevičiūtė pasakojo, kad prisidės prie renginio ir patys ukrainiečiai. Jie žada pasidalinti savo tradicijomis, rengia pasirodymą.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą