Pagėgių Martyno Jankaus muziejus kviečia į knygų mainų mugę

Dalintis:

Kovo 16-ąją oficialiai minima „Knygnešio diena“. Šią dieną pagerbiami draudžiamų spaudinių platintojai – knygnešiai. Ta proga Pagėgių savivaldybės Martyno Jankaus muziejus organizuoja knygų mainų mugę „Bagažinių turgelis“.

Nepaisant to, kad nuo 1864 -ųjų už lietuviškų knygų platinimą buvo baudžiama kalėjimu ar tremtimi į Sibirą, knygos iš Mažosios Lietuvos į Didžiąją buvo gabenamos itin aktyviai. Imperinės valdžios atstovai, matydami, jog nebegali sulaikyti slaptojo knygų platinimo, 1904 m. panaikino 40 metų trukusį lietuviškos spaudos draudimą. Knygnešiai Lietuvos istorijoje atliko ypatingą vaidmenį, o kovo 16-oji – įžymiojo knygnešio Jurgio Bielinio gimimo diena (1846 m.) – skirta jiems atminti ir pagerbti.

Šia proga Pagėgių savivaldybės Martyno Jankaus muziejus organizuoja knygų mainų mugę „Bagažinių turgelis“. Prie šios akcijos kviečia prisidėti įvairias organizacijas ir pavienius asmenis. Mugės metu tiesiai iš automobilių bagažinių bus galima keistis knygomis, jas dovanoti ar parduoti.

14.00 val. knygų mainų mugę planuojama pradėti Bitėnuose, prie Martyno Jankaus muziejaus.

15.30 val. automobiliai su knygomis pajudės link Pagėgių (renkamės automobilių stovėjimo aikštelėje prieš parduotuvę „Litorina“).

Dalintis:

About Author

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą