Per karantiną knygos tapo būtinybe

Dalintis:

Tauragiškiai per karantiną atsigręžė į rašytą žodį. Prie viešosios bibliotekos durų kas rytą nusidriekia naujų knygų laukiančiųjų eilė. Bibliotekos darbuotojai nemažai laiko praleidžia ir konsultuodami skaitytojus telefonu.

Tauragės rajono savivaldybės Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos fonduose – per 74 tūkstančius knygų. Bibliotekos direktorė Meilutė Parnarauskienė „Tauragės kurjeriui“ sakė, kad per karantiną biblioteka prarado beveik 200 registruotų skaitytojų, kurie prieš pandemiją į biblioteką ateidavo kasdien pavartyti knygų ar periodinių leidinių.

– Kiekvieną rytą prie bibliotekos sustoja skaitytojų eilutė. Kadangi į vidų nieko neįleidžiame, išduodame didžiulius kiekius internetu užsakytų knygų. Daug pagalbos prašo baigiamuosius darbus rašantys studentai. Aš pati pasikalbu su skaitytojais susitikusi juos gatvėje. Žmonės džiaugiasi, kad per šitą karantiną perskaitė 50 ir daugiau knygų. Kai esame labai užimti, bėgame į darbus, laiko skaitymui tiek nerandame. Skaitomumas didelis, bibliotekos  tauragiškiams labai reikia, – pasidžiaugė direktorė.

Daugiausiai knygų tauragiškiai užsako prieš savaitgalį. Bibliotekos nuotrauka

Skaitytojų žinučių M.Parnarauskienė sulaukia ir vėlyvą vakarą, ir savaitgaliais. Žmonės teiraujasi, kada biblioteka gaus naujų knygų, nori užsisakyti konkretaus autoriaus kūrinį.

– Tauragiškiai mėgsta visokią literatūrą. Daugiausiai prašo grožinės literatūros, romanų. Turim skaitytojų, kuriuos darbuotojai gerai pažįsta, tai dabar jie prašo parinkti knygas bibliotekininkių nuožiūra. Žinoma, yra tik meilės romanų mėgėjų ar skaitytojų, kuriems reikia specifinės psichologinės literatūros, – sakė direktorė ir pabrėžė, kad karantino metu bibliotekos darbas tikrai nenutrūko – organizuojami nuotoliniai renginiai, susitikimai ir pokalbiai su rašytojais bei virtualios parodos.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą