Pirmadienį prasidės darnaus judumo savaitė

Dalintis:

Darnaus judumo savaitė – tai didžiausia pasaulyje tvaraus judėjimo kampanija Europoje, kuri rugsėjo 17-ąją dieną startuos Tauragėje ir vyks iki rugsėjo 22-osios dienos.

Daugybė Tauragės organizacijų bei įstaigų sujungė jėgas ir kartu paruošė savaitę pilną įvairiausių iniciatyvų tam, kad kartu skatintų naudojimąsi aplinkai draugiškomis transporto priemonėmis.

Rugsėjo 17-oji

Darnaus judumo savaitę sekmadienį atidarys Ekstremalų asociacijos organizuojamos orientacinės varžybos „Tauragies nuotikių lenktynes ’23“.

Lenktynių dalyviai pasileis į du nuotykių pilnus maršrutus aplink Tauragę, pritaikytus tiek ratuotiems (važiuojantiems dviračiais ir paspirtukais – 8km maršrutas), tiek batuotiems (pasiryžusiems distanciją įveikti bėgte ar pėsčiomis – 3km maršrutas).

Varžybų taškuose lauks Sporto centro, LDK Kęstučio šaulių 7-osios rinktinės, Žaliojo regiono bei kitų organizacijų paruoštos užduotys, o sparčiausiai distancijas įveikusių komandų – apdovanojimai finiše. Organizatoriai kviečia burti komandas nuo 2 iki 6 asmenų, o registracija į varžybas vyks sekmadienį, nuo 10.00 iki 10.30 valandos Pilies aikštėje. Lenktynių startas – 10.30.

Rugsėjo 18-oji

Pirmadienį Tauragės apskrities policija, Priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba ir Visuomenės sveikatos biuras Pilies aikštėje supažindins su savo veikla. Nuo 11 iki 13 val. vyks įvairios edukacijos, mokymai ir įstaigų kasdienybės pristatymas. Specialiąsias tarnybas taip pat išvysime veiksmo įkarštyje – 12 val. bus vykdoma inscenizuoto eismo įvykio gelbėjimo operacija.

Rugsėjo 19-oji

Antradienį „Žaliasis regionas“ ir Tauragės autobusų parkas pakvies keliauti žaliuoju keliu ir atrasti savo miesto kultūrą pasirenkant tvarią keliavimo alternatyvą – viešąjį transportą. Specialiuose elektrobusų maršrutuose vyks ekskursijos kur audiogidas, prabylantis Eugenijaus Šalčio balsu, dalinsis įtraukiančiais pasakojimais apie Tauragės krašto istoriją ir paskatins keisti kasdienius įpročius bei dažniau rinktis keliones elektrobusais.

Eksursijos elektrobusais vyks visą dieną, nuo 9 iki 17 val. Vietų kiekis ribotas, tad organizatoriai kviečia sužinoti daugiau informacijos apie maršrutus bei registruotis į ekskursijas telefonu: +370 657 56006.

Rugsėjo 20-oji

Savaitei įpusėjus, MTB Tauragė dviračių klubas kviečia prisijungti į žygį. Kiekvieną savaitę vykstanti dviračių klubo treniruotė šį kartą bus atvira bei pritaikyta visiems.

Dalyviai kartu įveiks vaizdingą 23 km maršrutą aplink Tauragę. Šis maršrutas apgalvotas taip, kad būtų įveikiamas ir malonus įvairaus pasirengimo dviratininkams, o po žygio lauks susibūrimas Pilies aikštėje, kur lauks labiausiai pasižymėjusių dalyvių apdovanojimai. Registracija vyks nuo 18 valandos, žygio startas 18.30, o apdovanojimai – 20.30.

Rugsėjo 21-oji

Ketvirtadienį nuo 10 iki 13 val. Tauragės rajono savivaldybės meras Dovydas Kaminskas pasisiūlys pavėžėti gyventojus elektromobiliu jų kasdienėse kelionėse mieste ir pabendrauti apie Tauragės žaliąjį kursą – darnius projektus, viešąjį transportą, dviračių takus bei kitas temas susijusias su judumu ir tvarumu.

Rugsėjo 22-oji

Paskutinę akcijos dieną paminėsime su drąsia interaktyvia menine akcija Bažnyčių gatvėje, kurios metu bus sunaikinti du taršūs ir pasenę automobiliai. Nuo 11 iki 16 val. praeiviai galės įsijungti į automobilių naikinimą bei instaliacijos kūrimą ir kartu paskleisti stiprią žinutę, jog taršiems automobiliams gatvėje jau nebe vieta.

Dalintis:

About Author

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą