Pirmoji Tauragės visuomenės sveikatos biuro vasaros stovykla „Sveika, vasara“

Dalintis:

Sakoma, kad „esi jaunas tol, kol dar lieka pirmų kartų“, tad ir Tauragės visuomenės sveikatos biuras šiemet gali pasidžiaugti savo pirmąja suorganizuota nemokama vaikų vasaros stovykla „Sveika, vasara“. Ne vienerius metus visuomenės sveikatos biuro specialistai aktyviai sveikatinimo veiklomis prisideda ir prie kitų įstaigų bei bendruomenių organizuojamų vasaros poilsio stovyklų, bendruomenių renginių praturtinimo Tauragės rajone.

Vos tik paskelbus registraciją pirmą kartą rengiama sveikatinimo stovykla sulaukė didžiulio susidomėjimo – laisvos vietos akimirksniu buvo užpildytos. Stovykla vyko dviem pamainomis, skirtingoms vaikų grupėms. Pirmieji stovyklautojai susirinko birželio 13–17 d., antroji pamaina – birželio 27 – liepos 1 d. Įvairiose sveikatos ugdymo, fizinio aktyvumo, pilietiškumo ir žmogiškųjų vertybių puoselėjimo užsiėmimuose iš viso intensyviai dalyvavo net 58 vaikai.

Stovykla, kaip ir įprasta, prasidėjo nuo nuotaikingo susipažinimo. Po jo stovyklautojai patys kūrė stovyklos taisykles, kurių pasižadėjo laikytis bei vieną iš pagrindinių atributų – stovyklos vėliavą. Čia netrūko fizinio aktyvumo veiklų – nuo rytinių mankštų, žygių pėsčiomis, judriųjų žaidimų. Vaikai sužinojo ir Tauragės dvaro istoriją, apie kurią žygio metu pasakojo gidas Audrius Cibauskas. Įsimintiniausias stovyklautojų aplankytas objektas – neįtikėtino dydžio Tauragės dvaro šulinys, kuris, kaip manoma, likęs dar nuo pirmojo pasaulinio karo metų.

Kaip žinome, Tauragė – žalioji savivaldybė, todėl stovyklos metu nuo taško A iki taško B keliavome su mieste važinėjančiais elektriniais autobusais bei geriausia transporto priemone – savo kojomis.

Vaikai išbandė pojūčių aštrumą Tauragės VR arenos naujai sukurtame projekte „Partizanų paslaptys“, kur naujausių technologijų pagalba įsitraukė į pilietiškumo ugdymo bei kultūrines veiklas, žaismingu būdu pasisėmė istorijos žinių. Dalyvaudami šioje edukacijoje virtualios realybės dėka kartu kaip komanda turėjo išsiaiškinti 1944–1953 m. laikotarpio paslaptis, savotiškai išgyventi ir pamatyti tremties ir partizanų sukilimo laikotarpius, susipažinti su gyvenimo buitimi ir iššūkiais, apsilankyti partizanų bunkeryje.

Išbandę naujausias technologijas persikėlėme keliais dešimtmečiais atgal ir lankėmės Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centre. Čia rinkome vaistines žoleles arbatai ir aptarėme jų naudą sveikatai, žaidėme nuotaikingus liaudies tradicijomis paremtus žaidimus, dalyvavome edukacijose „Sveiki atvykę pas bičiulį“ bei vėlėme vilną.

Stovykla „Sveika, vasara“. Tauragės VSB nuotrauka

Vieną iš stovyklos dienų stovyklautojai dalyvavo komandinio skatinimo užsiėmimuose su kviestiniais lektoriais ir pasinėrė į sveikos gyvensenos pokyčių ir patyrimų, kuriuose akcentuojami pasirinkimai ir galimybės, verpetą.

Siekiant vaikus iš arčiau supažindinti su įvairiomis profesijomis, specialiųjų tarnybų ir sveikatos priežiūros sektoriumi, abiejų stovyklos pamainų metu lankėmės įvairiose Tauragės mieste esančiose įstaigose. Aplankėme VšĮ „Tauragės ligoninė“ esantį druskų kambarį, išbandėme haloterapiją. Tauragės rajono pirminės sveikatos priežiūros centre susipažinome su greitosios medicinos pagalbos automobilio įranga, pasimatavome deguonies kiekį, pulsą, išbandėme neštuvus.

Apsilankėme UAB „SDG“, sužinojome apie šios įmonės veiklą, saugias darbo sąlygas. Susipažinę su otorinolaringologo (LOR gydytojas) specialybe vaikai pasitikrino, ar sveikos jų ausys, nosis ir gerklė  – už priėmimą dėkojame gydytojui Rūteniui Paulauskui. Odontologijos ir plastinės chirurgijos klinikoje „Implantera“ stovyklautojai susipažino su burnos priežiūros specialistų darbu ir svarba kiekvienam rūpintis savo burnos sveikata. Čia vaikai gavo ir dovanėles dantukų priežiūrai – dantų pastą ir šepetėlius.

Aplankėme ir susipažinome su Tauragės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos darbuotojų darbu bei Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato specialistų kasdienybe mus ginant, saugant ir padedant.

Popiet stovyklautojai dalyvavo protų mūšyje sveikatos temomis, užsiėmė atpalaiduojančiomis veiklomis, tokiomis kaip dailės terapija ir muilo burbulų šokis. Stovykloje vyko ir „Talentų šou“, kurio metu kiekvienas galėjo išlaisvinti savyje besislepiantį dailininką, šokėją, muzikantą, sportininką, gimnastą ar iliuzionistą. Vaikai kartu su visuomenės sveikatos biuro specialistais diskutavo ir mokėsi, kaip suteikti pirmąją pagalbą ir saugiai elgtis vasaros atostogų metu gamtoje, prie vandens ir vandenyje. Greta fizinio aktyvumo visuomenės sveikatos biuro specialistai akcentavo ir vieną svarbiausių sveikos gyvensenos veiksnių ‒ sveiką mitybą, kalbėjo apie maisto švaistymo prevenciją.

Viena iš stovyklos dienų buvo skirta supažindinti vaikus su įvairiomis sporto šakomis: futbolu (už treniruotes dėkojame Tauragės sporto centro treneriui Tomui Rimui), lauko tenisu, krepšiniu (dėkojame Tauragės krepšinio mokyklos treneriui Gintautui Kybartui), kyokušin karate (ačiū Jurgitai Vencaitei).

Pirmosios stovyklautojų pamainos metu keliavome į žygį pėsčiomis ir siekiant vaikus supažindinti su įvairiomis gyvūnų rūšimis ir pagarba gyvybei lankėmės pas augintinius Sigito Klymanto sodyboje.

Po to Šilinės girininkijoje vaikai dalyvavo išgyvenimo gamtoje mokymuose, už kuriuos dėkojame šaulei Tomai Valančiūtei, o antroji stovyklautojų grupė dalyvavo šaulės Tomos kariškų apyrankių gamybos dirbtuvėlėje.

Taip pat pirmosios stovyklos pamainos metu dalyvavome ir Tauragės visuomenės sveikatos biuro bei Tauragės apskrities bendruomenės pareigūnių ir Tauragės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos specialistų organizuotame parodomajame renginyje „Saugi vasara“, kur buvo demonstruojama, kaip vyksta skęstančiojo gelbėjimo operacija. Visuomenės sveikatos specialistai mokė, kaip taisyklingai atlikti pirmąją pagalbą skenduoliui, o bendruomenės pareigūnės priminė, kaip reikėtų saugiai elgtis kelyje ir prie vandens telkinių.

Apsilankėme Tauragės atviroje jaunimo erdvėje – už linksmai praleistą laiką dėkojame jaunimo darbuotojams. Antrosios stovyklautojų pamainos uždarymo dieną aktyviai praleidome Taurų nuotykių parke, linksmai šokinėdami ant batutų „ORE“ ir piknikaudami gamtoje.

Dėkojame visiems Tauragės visuomenės sveikatos biuro bičiuliams už bendradarbiavimą, už prisidėjimą prie stovyklautojų sveikatos įgūdžių formavimo, sveikatos žinių raštingumo didinimo. Džiugu, jog sulaukėme ypatingai šilto stovykloje dalyvavusių vaikų tėvų grįžtamojo ryšio: daug padėkos žinučių, atsiliepimų ir, žinoma pačių stovyklautojų nuoširdaus ačiū stovyklos vadovams bei klausimų „ar kitąmet bus jūsų stovykla?“.

Mūsų neišgąsdino nei alinantis karštis, nei užklupusi stichinė liūtis. Ačiū, kad buvote ir taip žingeidžiai dalyvavote stovykloje „Sveika, vasara“. Tariame „iki kitų susitikimų“ ir laukiame kituose Tauragės visuomenės sveikatos biuro organizuojamuose renginiuose!

Parengė Tauragės visuomenės sveikatos biuro specialistė Raminta Lešinskaitė

Dalintis:

About Author

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą