fbpx

Planuoja įkurti dramblių muziejų

Dalintis:

Dekoratyvinius drambliukus tauragiškiai Silverijus ir Regina Statkai kolekcionuoja jau apie 30 metų. 630 surinktų eksponatų 2014 m. buvo užregistruoti Lietuvos rekordų knygoje, 2019-aisiais buvo pagerintas asmeninis rekordas – kolekcijoje jau puikavosi 1660 įvairiausių drambliukų. Dabar šių egzotinių gyvūnų suvenyrų surinkta apie 2050, todėl sutuoktiniai planuoja įkurti dramblių muziejų.

Pasak Silverijaus Statkaus, jie dėkingi draugams ir pažįstamiems, kurie padeda plėsti dekoratyvinių drambliukų kolekciją, kaskart padovanodami parvežtų iš užsienio šalių. Ir patys Statkai ieško ir perka įdomesnius eksponatus. Už pagalbą surengiant dvi parodas Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ Statkai dėkoja muziejaus darbuotojams. Prieš beveik dvejus metus surengtoje parodoje eksponatai vos sutilpo dviejose muziejaus salėse.

– Kolekcijoje turime ir vienetinių eksponatų: išgražintų Prancūzijos dailininkų, tai patvirtina specialūs sertifikatai, Tauragės neįgaliųjų draugijos pagamintų iš molio, naujausią Viktoras Kovšovas parvežė iš Tailando, tik jo dar nematėme, nes karantinas, – kalbėjo kolekcininkas. – Man visi drambliukai brangūs, negaliu nė vieno išskirti, žmona sako, kad jie kaip vaikai – apčiupinėti ir prižiūrėti. Turime patalpas Vytauto gatvėje, ten svarstome įrengti šių eksponatų muziejų, kad žmonės galėtų jais pasigrožėti. Kol karantinas, galbūt surengsime virtualią parodą.

Silverijus Statkus teigia, kad nė karto nekilo mintis kolekciją parduoti, kadangi ji – ne vien šeimos indėlis. Apie kolekcijos vertę jis taip pat niekada nesusimąstė, nors joje yra ir labai brangių eksponatų. Vyras sako, kad jam smagu matyti žmonių emocijas, kai atėję į parodą pamato savo dovanotą dekoratyvinį drambliuką, dar maloniau, kai žvilgsnių nuo jų neatitraukia vaikai.

– Turime pasiūlymą: jeigu turite dekoratyvinių drambliukų, kurie jums nebereikalingi ir tik dulka namuose, juos mielai priglausime ir išeksponuosime, kad visi galėtų juos pamatyti, – prašo Silverijus. – Noriu žmones, kurie turi surinkę kokią nors kolekciją, paraginti, kad drąsiai rengtų parodas muziejuose: gerinkim Lietuvos rekordus, tegul mato, ką turime, čia mūsų neįkainojami lobiai.

Dalintis:

About Author

Regina Genienė

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą