Policija kviečia į šventę

Dalintis:

Artėjant Policijos, Angelų sargų, dienai, kuri minima spalio 2-ąją, tradiciškai rengiama šventė visuomenei. Rugsėjo 30 d., šiandien, respublikinė policijos ir visuomenės šventė atkeliauja į Tauragę.

Šventės programa:
11 val. – Šv. Mišios Tauragės Švč. Trejybės bažnyčioje;
12 val. – Policijos ir visuomenės šventė Pilies aikštėje: iškilminga policijos pareigūnų rikiuotė ir svečių sveikinimai; Lietuvos policijos mokyklos kursantų priesaika; Lietuvos policijos reprezentacinio pučiamųjų orkestro pasirodymas; policijos kinologų su augintiniais pasirodymas; Kelių policijos ir motoakrobatų pasirodymas; eismo įvykio inscenizacija; antiteroristinių operacijų rinktinės ARAS pareigūnų pasirodymas su sraigtasparniu.

Taip pat jūsų laukia: renginyje veiks interaktyvi policijos veiklų zona, vaikų pramogų zona; susipažinsite su policijos specialiosiomis priemonėmis, policijos automobiliais ir motociklais, judriąja policijos vadaviete; išbandysite saugos diržų efektyvumo ir automobilio apsivertimo imitavimo įrenginius; svečiuose – policijos pareigūnai iš Latvijos, Estijos ir Lenkijos su tarnybiniais automobiliais; muzikinė programa, kurią atliks Gabrielė ir Simas.

Kaip gimė policijos šventė?

Angelų sargų – Policijos diena pirmą kartą paminėta 1921 metų spalio 2 dieną Kaune, o profesine švente oficialiai paskelbta 1924 metais.

Išlikę unikalūs to meto archyviniai kadrai liudija, kad tokios šventės buvo populiarios ir žmonių mėgiamos, savo apsilankymu šalies policiją pagerbdavo pirmieji valstybės asmenys.

Minint šią datą, per daugelį metų susiformavo savitos tradicijos – iškilmingos rikiuotės, šventosios mišios, sporto ir šaudymo varžybos.

Policijos diena iškilmingai minėta iki 1940 metų sovietinės okupacijos ir atgaivinta tik atkūrus Nepriklausomybę – tuomet ją iškilmingai imta minėti Vilniuje. 1991 metų spalio 2 dieną Vilniaus Arkikatedroje Bazilikoje pašventinta atkurta policijos vėliava, kurioje įrašyti prasmingi žodžiai: „Įstatymas ir teisėtumas“. Minint šią dieną, buvo jaučiamas itin didžiulis pakilimas, policijos pareigūnai susirinkę iš visų šalies policijos įstaigų buvo pasipuošę naujutėlėmis lietuviškomis policijos uniformomis.

Nuo 2006 metų pradėta rengti policijos ir visuomenės šventė, kuri ėmė keliauti po apskričių centrus ir ši graži tradicija tęsiasi iki šių dienų.

Nepraleiskite progos pamatyti policiją iš arti!

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą