Priduoti buteliai vilniečiui atnešė 24 mln. eurų, o kiek – tauragiškiams?

Dalintis:

Didžiausias prizas Lietuvos ir Baltijos šalių loterijų istorijoje, daugiau negu 24 mln. eurų, ką tik atiteko vilniečiui, kuris laimingą bilietą įsigijo grąžinęs tuščius butelius. VšĮ „Užstato sistemos administratorius“ duomenimis, aplinkos švarai neabejingi tauragiškiai per metus laimi apie 900 tūkst. eurų – tiek pinigų pernai žmonės susigrąžino pasinaudoję taromatais ir taros surinkimo punktais Tauragėje ir jos apylinkėse.

„Šešerius metus veikianti pakuočių užstato sistema padeda saugoti gamtą ir prisidėti prie atliekų perdirbimo. Vis daugiau žmonių supranta, kad priduota tara virsta naujomis pakuotėmis ar kitais mūsų buityje naudojamais daiktais. Taip tausojami gamtos ištekliai bei energija, be to, išsiskiria mažiau šiltnamio efektą sukeliančių dujų, lyginant su gamyba iš pirminių žaliavų“, – sako USAD vadovas Gintaras Varnas.

Neseniai USAD užsakymu atliktas tyrimas parodė, kad dažniausiai per mėnesį vieno gyventojo susigrąžinama suma neviršija 6 eurų. Tačiau suskaičiavus į visą Lietuvoje per metus surenkamų pakuočių kiekį, susidaro įspūdingas skaičius – pernai šalyje grąžinta per 655 mln. užstato pakuočių – PET plastiko ir stiklo butelių, metalo skardinių. Iš viso grąžinta 90,2 proc. į rinką per metus išleistų užstato pakuočių.

Tauragės rajono savivaldybėje žmonės pernai grąžino per 4,3 mln. PET plastiko pakuočių, 4,2 mln. aliuminio ir plieno skardinių, daugiau kaip 433 tūkst. stiklo butelių.

Bendra pernai visoje Lietuvoje atgauto užstato vertė siekė per 65,5 mln. eurų – kone tris kartus daugiau negu rekordinis loterijos laimėjimas Vilniuje. Savo ruožtu tauragiškiai už tarą susigrąžino 894,4 tūkst. eurų.

Gyventojų apklausa atskleidžia, kad už užstatą gautus pinigus žmonės dažniausiai panaudoja apsilankymo parduotuvėje išlaidoms padengti. Taip elgiasi 70 proc. apklaustųjų. 21 proc. teigė išsigryninantys kitiems poreikiams, 6 proc. – šiuos pinigus tikslingai taupantys.

Absoliučiai daugumai (94 proc.) apklaustųjų nurodė, kad įvedus pakuotės užstato sistemą, parkuose, paežerėse ir kitose žmonių lankomose gamtos vietose sumažėjo paliekamų šiukšlių. 99 proc. gyventojų sutinka, kad užstato sistema yra reikalinga.

Dalintis:

About Author

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą