fbpx

Prieš 20 metų užsimezgusi miestų draugystė neišblėso

Dalintis:

Lenkijos bičiulių Tauragėje draugija mini 20-ąją sukaktį. Jubiliejinės bendradarbiavimo su Belchatovo miestu sukakties proga įvyko susitikimas kaimyninėje šalyje, apsikeista dovanomis. Tauragę netrukus papuoš Belchatovo dovanotas suolelis.

Tauragiškis Juozas Jankevičius Lenkijos bičiulių Tauragėje draugijai vadovauja nuo pat jos įkūrimo. Prieš 20 metų tuometinis vicemeras Sigitas Kancevyčius pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Lenkijos Belchatovo miesto atstovu ir draugystė bei šilti santykiai įsibėgėjo.

– Daug lietuvių mano, kad tarp Lietuvos ir Lenkijos yra tautinė priešprieša. Tačiau tai mitas. Labai nuoširdžiai bendraujame, susitikus rengiamos įvairios ekskursijos. Su ankstesne delegacija esame vykę į Belchatovo anglių kasyklą. Iš jos Tauragę ir pasiekė 20 mln. metų skaičiuojantis suakmenėjęs medis, – pasakojo J.Jankevičius.

Belchatove apsilankė tauragiškių delegacija. Lenkijos bičiulių Tauragėje draugijos nuotrauka

Draugijos pirmininkas prisimena, kai vienos ekskursijos metu išvydo kasykloje gulintį neįtikėtiną medžio gabalą. Tąkart išsakytas prašymas padovanoti jį Tauragei netrukus buvo išpildytas – išskirtinis eksponatas eksponuojamas Tauragės krašto muziejuje „Santaka“.

– Ir dabar 20-osios sukakties bendradarbiavimo proga vykome į Belchatovą. Nuvežėme lietuviškų lauktuvių. Ten susitikome ir Vengrijos delegaciją. Šeštadienį buvo surengtas lenkiškas vakaras. Vėl apsilankėme elektrinėje ir kasykloje, kuri neįtikėtino dydžio, o speciali technika – labai įspūdinga, – kalbėjo J.Jankevičius, būtent iš lenkų nusižiūrėjęs, kaip jie švenčia miesto šventę ir pasiūlęs minėti Tauragės dienas.

Belchatove apsilankė tauragiškių delegacija. Lenkijos bičiulių Tauragėje draugijos nuotrauka

Susitikimas neapsiėjo be dovanų. Lenkai tauragiškių delegacijai įteikė ir įpareigojo į miestą parvežti draugystės simbolį – suolelį. Jis puoštas Belchatovo simboliu – obuoliais.

– Mūsų draugija siūlys suolelį pastatyti pilies kiemelyje arba Pilies aikštėje. Kad visiems būtų matomas bendradarbiavimo simbolis, – sakė Lenkijos bičiulių Tauragėje draugijos pirmininkas.

Per pastaruosius du dešimtmečius su Belchatovo miesto gimnazijomis bendravo Tauragės ugdymo įstaigos, vyko ne vienas sportinis projektas. J.Jankevičius teigė, kad būta ir verslo santykių užuomazgų.

– Dėkoju visiems draugijos nariams, taip pat valdžios atstovams, kurie prisidėjo prie gražios istorijos plėtojimo, – gražių žodžių negailėjo pašnekovas.

Dalintis:

About Author

Morta Mikutytė

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Palikite komentarą