fbpx

Prognozuoja dar daugiau šilumos ir ragina pasisaugoti perkaitimo

Dalintis:

Pirmadienis buvo karštesnis už sekmadienį, tačiau sinoptikai žada ir dar didesnę šilumą: šiandien kai kur oras įkais ir iki 34 laipsnių šilumos.

Šiandien daugelyje rajonų trumpas lietus su perkūnija, vietomis smarkus. Per perkūniją pietryčių, rytų vėjo gūsiai kai kur sieks 15–17 m/s. Aukščiausia temperatūra 29–34 laipsniai karščio.

Po vidurdienio Tauragės rajone prognozuojama kaitra iki 34 laipsnių šilumos. Dangus gali būti debesuotas.

Liepos 14-os naktį vietomis, dieną daug kur trumpai su perkūnija palis. Vėjas, pietryčių, rytų naktį silpnas, dieną 5–10 m/s. Temperatūra naktį 17–22, dieną 28–33 laipsniai.

Kol kas naujausios prognozės rodo, kad tokia kaitra turėtų atslūgti tik kitą savaitę.

Meteorologai teigia, kad Lietuvoje vyraujantys karščiai peraugo jau į antrąjį šiais metais stichinį meteorologinį reiškinį – kaitrą. Taip vadinamas laikotarpis, kai maksimali oro temperatūra pasiekia ar viršija 30 laipsnių temperatūrą ir išsilaiko tris ar daugiau parų iš eilės. Be to, padidėjęs ir ultravioletinės spinduliuotės indeksas, todėl būnant lauke reikalinga apsauga – kepuraitė, akiniai nuo saulės su specialiais filtrais bei orui pralaidūs šviesūs rūbai. Vidurdienį rekomenduojama likti pavėsyje.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Palikite komentarą