fbpx

Protesto akciją Tauragėje organizavo studentas

Dalintis:

Šilutiškiai karantino metu surengę diskoteką viename prekybos centre jau sulaukė triženklių baudų. Kaimynų akibrokštą pakartoti Tauragėje sumanę jaunuoliai paskutinę minutę išsigando ir, pakurstę vietinius rinktis prekybos centre Gedimino gatvėje, dingo kaip į vandenį.

Vasario 12-ąją vienoje Šilutės parduotuvėje netikėtai užgrojo lietuviška muzika. Susirinkę jaunuoliai pradėjo šokti. Tokią iniciatyvą paskatino sostinėje protestavę sporto klubų treneriai, kurie parodomąją treniruotę surengė būtent prekybos centre. Suburti protestui šilutiškius sunku nebuvo. Į žinutę socialiniame tinkle atsiliepė keliasdešimt norinčiųjų.

„Kol Lt prekybos centrai lobsta, kiti smulkieji verslai vos išgyvena iš savo menkų santaupų. Ten jokių apribojimų nėra, niekam neįdomu, kiek žmonių atėjo ar išėjo. Ten niekas neserga, ten saugu. Svarbu tik pelnas ir žmonių srautas“, – socialinėje paskyroje rašė vienas iš organizatorių (kalba netaisyta).

Vasario 13-ąją tokią diskoteką prieš ribojimus sukilę jaunuoliai surengė dar viename prekybos centre. Parduotuvės darbuotoja pabandė sudrausminti šokančiuosius, bet jaunuoliai jai nepakluso, bandė šokdinti brandaus amžiaus moterį, fotografavosi su ja ir šoko toliau. Šilutės rajono policijos pareigūnai greitai identifikavo kelis diskotekų organizatorius. Trys asmenys jau sulaukė baudų.

„Šilutės naujienos“ nuotraukos

Akcija neįvyko

Pavymui kaimynų iš Šilutės, nelegalią diskoteką prekybos centre Gedimino gatvėje buvo sugalvoję ir tauragiškiai. Jie socialiniame tinkle paskelbė tik užuominą: „Gal sujudam Tauragės Maximoj? JBL kolonėlę turiu“. 402 žmonėms ši mintis patiko ir jie puolė dalintis ir prie nelegalios protesto akcijos kvietė prisijungti savo draugus. Po keliolikos minučių susiruošusiųjų protestuoti būrys jau pasirodė prekybos centro mašinų stovėjimo aikštelėje, bet, nesulaukę pagrindinių organizatorių, išsiskirstė.

„Tauragės kurjeriui“ pavyko pakalbinti vieną iš idėjos sumanytojų. Pavyko susiskambinti internetu. Vaikinas paprašė pakeisti jo vardą. Pavadinkime jį Tomu. Idėjos sumanytojas studijuoja Vilniaus Gedimino technikos universitete, trečiame kurse. Į Tauragę pas tėvus dar prieš karantiną grįždavo kiekvieną savaitgalį.

– Esu prisiregistravęs Vilniuje, čia mokausi, kol veikė barai, viename jų dirbau barmenu. Oficialių dokumentų, kad galiu įvažiuoti į Tauragę, neturiu. Paskutinį kartą čia buvau tik per lapkričio pirmąją. Seku ne tik Tauragės naujienas, bet ir esu „palaikinęs“ Šilutės, Šilalės informacinius puslapius internete. Kai pamačiau, kad būriuojasi šilutiškiai, pagalvojau, kad būtų gerai tokią akciją surengti ir Tauragėje. Pasikalbėjau su keliais draugais. Iš pradžių žinutes, su pasiūlymu susirinkti parduotuvėje, išsiuntinėjome tik bendriems pažįstamiems. Po poros valandų jos jau atsirado ir viešojoje erdvėje. Nesitikėjome, kad bus tiek susidomėjusių. Aišku, gal kai kurie tik garsiai kalbėjo ir tikrai nebūtų atvažiavę į parduotuvę“, – „Tauragės kurjeriui“ sakė studentas. Vaikinas prisipažino, jog pats į parduotuvę protestuoti nevažiuotų.

– Draugė, kuriai išsiunčiau kvietimą, pasakė jog už organizavimą taip pat gresia administracinė atsakomybė. Kai gerai pagalvoji, kam tos nuobaudos. Karantinas ir sėdėjimas namuose tikrai įgriso. Visi garsiai kalbame, kad kol uždrausti sporto klubai, ar kitos veiklos, žmonių parduotuvėje – apsčiai. Ant visų prekybos centrų durų kaba ženkliukai, kuriuose nurodoma, kiek žmonių čia gali būti vienu metu, bet kai įeini į vidų, tai nei krepšelių, nei vežimėlių nelikę. Niekas negalvoja apie atstumus ar žmogui priskirtą plotą. Negaliu pakęsti tokios neteisybės. Dabar su draugais sugalvojome kitą akciją. Pradėsime ją Vilniuje – skaičiuosime, kiek įeina žmonių į parduotuvę ir pranešime pareigūnams, – artimiausius planus atskleidė tauragiškis.

Dalintis:

Palikite komentarą