Puoš eglutę Kartų parke: siūlančių padovanoti netrūksta

Dalintis:

Tauragės rajono savivaldybė gyventojų prašo padovanoti vešlią ir aukštą eglę, kurią prieš Kalėdas papuoštų Kartų parke.

Jau įprasta, kad vos prasidėjus lapkričiui ir iš parduotuvių lentynų patraukus žvakutes bei chrizantemas, jų vietą užima kalėdiniai žaisliukai. Neilgai trukus prekybos centruose ir kalėdinės melodijos ims skambėti. Pasiruošimą žiemos šventėms pradeda ir miestai, planuodami eglių įžiebimus, aplinkos puošybą. Tauragės kultūros centras paskelbė, kad Bažnyčių gatvėje jau trečius metus iš eilės bus išrikiuota šventinių eglučių alėja. Vos paskelbus registraciją, 70 medelių kaipmat rezervuoti įvairių įmonių, organizacijų ir bendruomenių.

Tauragės rajono savivaldybė šiemet paskelbė naują idėją – puošti kalėdinę eglę smarkiai veidą pakeitusiame Kartų parke. Neįprasta tai, kad planuojama puošti natūralų medį – kas pastaruoju metu tapo itin reta ir laukiama žmonių. Išplatintame pranešime tauragiškiai paraginti siūlyti savo išaugusius vešlius spygliuočius šiam kilniam tikslui.

„Prašome padovanoti miestui gražią, tankią, ne žemesnę nei 5 metrų aukščio sidabrinę eglutę, kurią papuoštume gruodžio 9 dieną gyventojų pamėgtame Kartų parke“, – skelbiama savivaldybės pranešime.

„Tauragės kurjeriui“ pasidalijus informacija su savo skaitytojais, netrukus sulaukėme Nemuno gatvėje gyvenančios Jolitos skambučio. Moteris pasakojo kieme turinti gražią sidabrinę eglę, kurią mielai dovanotų.

– Sodinom šią eglę prieš 19 metų. Buvo mažytė, šalia dar viena augo. Bet pradėjo griauti tvoras ir nupjovėme. Ji nebuvo dar tokia didelė, tai supjaustėm savo reikmėms. O šita jau didžiulė, – savo kiemo eglę aprodė tauragiškė.

Jolita pasakojo, kad netoliese darbavosi elektrikai, apkarpė per arti laidų išaugusias pušis. Tačiau jos kieme augančios sidabrinės eglės nelietė. Tačiau matyti, kad medžio šakos jau arti laidų.

– Graži išaugo. Tačiau bijau, kad jau ir kiemo trinkeles iškels – ir dabar jau kilnoti pradėjo. Bijom, kad ir užvirs kada nors, – nuogąstavo pašnekovė, čia pat pamatavusi medžio kamieno storį – apjuostas metras rodė net 130 cm.

Vos pamačiusi informaciją, kad prašoma sidabrinės eglės, Jolita iškart sumąstė pasiūlyti savąją. Tuomet medis dar galėtų kurį laiką ir džiuginti tauragiškius. Jei seniūnija šios eglės nepasirinks, jos likimas aiškus – teks kiemo šeimininkams kviesti bokštelį ir medį nupjauti.

Apie Nemuno gatvės gyventojos pasiūlymą informavome Tauragės miesto seniūną Žilviną Majų. Jis patikino, kad būtinai ras laiko apžiūrėti medį.

– Šiandien jau buvau keleto siūlomų medžių apžiūrėti. Vienas jų tikrai neblogas. Mes ne vienerius metus ir katalikų bažnyčią aprūpindavome eglutėmis. Tekdavo patiems ieškoti medelių. Tai dabar gal rasime iš gyventojų pasiūlytų, – kalbėjo seniūnas. – Reikia žiūrėti. O kai rasime tinkamą, tai ir gausim specialią techniką, ir nukirsim, ir nuvešim.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Komentarų: 1

  1. Anonimas on

    Kartų parke reikia pasodinti eglę, ir bus ką puošti kiekvienais metais.

Palikite komentarą