Rimvydui Valatkai – išskirtinis apdovanojimas

Dalintis:

Praėjusią savaitę pirmą kartą įteikti Romo Sakadolskio vardo apdovanojimai už išskirtinę žurnalistiką. Laureatu tapo ir „Tauragės kurjerio“ bendraautorius Rimvydas Valatka. Jis įvertintas už išskirtinę nuomonės žurnalistiką.

Rimvydas Valatka su „Tauragės kurjeriu“ bendradarbiauja nuo 2019-ųjų metų. Išskirtinių tekstų autorius apdovanojimo nesureikšmina ir sako: kuo mažiau žurnalistą įvertiną, tuo jis dirba geriau.

– Niekada nedirbau dėl apdovanojimų ir apie juos negalvoju. Yra tik žmogiškoji pusė – mes visi mėgstam, kai mus pastebi, – sako R.Valatka. Paklaustas, kuris gyvenimo apdovanojimas yra svarbiausias, žinomas žurnalistas ilgai negalvojo:

– Tai ne apdovanojimas, o rinkėjų prieš 31-erius metus suteikta teisė dalyvauti Lietuvos nepriklausomos valstybės atstatyme. Tai darbas, pareiga ir apdovanojimas, kurio negali pakeisti jokie ordinai ar medaliai. Kartu dirbusių žmonių nedaug ir būtų gerai, kad daugiau Lietuvos istorijoje tokių žmonių nebūtų, – sakė Lietuvos nepriklausomybės akto signataras.

Paklaustas, ar lengvai gimsta išskirtiniai tekstai, R.Valatka prisipažino, jog visą laiką akylai stebi Lietuvos, pasaulio, miestų naujienas ir kiekvieną smulkmeną užsirašo ant popieriaus ar kompiuteryje.

– Man viskas įdomu. Net skaitydamas apie liūtą, kuris pabėgo iš Los Andželo zoologijos sodo, galvoju, kur galiu šią istoriją panaudoti. Kai ateina laikas rašyti nuomonę jūsų laikraščiui ar kitiems, išsitraukiu visus užrašus. Dažnai būna taip, kad temą, apie kurią rašysiu, sugalvoju tik ryte. Net naktį, miegant, sukasi mintys, ateina idėjos, sakiniai. Ryte bandau juos prisiminti, – kūrybos virtuvę praskleidžia R.Valatka.

Jau tapo įprasta, kad šiandien savo nuomonę pareikšti suskumba kas netingi. R.Valatka į tokius nuomonės formuotojus ar bandančius ją pripiršti žiūri griežtai.

–Mano bičiulis lenkų režisierius Krzysztof Zanussi knygoje „Gyvenimo strategijos, arba Kaip suvalgyti sausainį ir jį turėti“ pateikia atsakymą, kuris nustebina daugelį. Jis sako: o kas jūs toks, kad jūsų nuomonė būtų svarbi ir įdomi? Šiandien daug kas nori išsisakyti, susitiksi su Seimo pirmininke ar Premjere ir pareikšti savo nuomonę. Mano galva, reikšti nuomonę gali tik savo srities profesionalai: architektai, analitikai, politologai. Tik profesionalią, argumentuotą, faktais pagrįstą nuomonę verta išsakyti kitiems žmonėms, – sakė R.Valatka.

Tarptautinis akademinis R.Sakadolskio vardo žurnalistikos forumas vyko Vilniaus televizijos bokšte, toks renginys buvo pirmas po Nepriklausomybės.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą