Rugsėjo 1-ąją kvies išbandyti neįprastą pramogą

Dalintis:

Tarp gausybės rugsėjo 1-ajai skirtų pramogų, suplanuota ir galimybė išbandyti eismo nelaimes imituojančius simuliatorius. Šventės dalyvius kvies įsitikinti saugos diržų nauda, išbandys vairuotojo reakcijos aštrumą, o visuomenės sveikatos biuro specialistai mokys teikti pirmąją pagalbą.

Kai tik keliuose pasirodė pirmieji automobiliai, susirūpinta ir eismo saugumu. Šuo metu skelbiama Lietuvos saugaus eismo strategija – dar iki 2030 m. žūtis keliuose sumažinti perpus, o iki 2050-ųjų pasiekti, kad keliuose nežūtų nė vienas žmogus. Strategija „Vizija – NULIS“ numato įvairius įsipareigojimus šiam tikslui įgyvendinti.

Rugsėjo 1-osios šventės metu Pilies aikštėje Tauragės visuomenės sveikatos biuras, Lietuvos automobilių kelių direkcijos ir „Vizijos NULIS akademijos“ traumų prevencijos veiklos. Šventės dalyviai galės išmėginti saugos diržų įrenginius ir savo kūnu pajusti, kas vyksta automobiliui rėžiantis į kliūtį ar verčiantis bei kokią įtaką smūgio metu turi kelionės pradžioje prisegtas saugos diržas. Bus ir vairuotojo reakcijos simuliatorius, kuriame bus galima išvysti, kaip keičiasi vairuotojo reakcijos laikas naudojantis telefonu vairuojant ar esant neblaiviam.

Tauragės visuomenės sveikatos biuras skelbia, kad palapinėje susidomėjusių lauks ir pėsčiųjų atšvaitų simuliatorius – iš vairuotojo pozicijos bus galima stebėti, kaip šie veikia tamsiu paros metu ar tvyrant rūkui. Demonstruos ir automobilio padangų parinkimo svarbą pagal sezoniškumą.

Sveikatos biuro specialistai didelį dėmesį renginio metu skirs traumų ir nelaimingų atsitikimų prevencijai, mokys, kaip suteikti 1-ąją pagalbą, demonstruos girtumą imituojančius akinius.

Suaugusiems šventės dalyviams specialistai kūno masės analizatoriumi atliks įvairių sveikatos rodiklių matavimus bei detalią kūno svorio analizę, matuos kraujospūdį, pulsą, svorį, liemens apimtį, apskaičiuos kūno masės indeksą. Šventės metu bus siekiama atkreipti dėmesį į būtiną fizinio aktyvumo didinimą, o vaikus ketinama pakviesti į nuotaikingą kliūčių ruožą bei žaisti abejingų nepaliekantį burbulinį futbolą.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą