Penktadienį Skaudvilės mieste rinksis poetai ir bardai iš visos Lietuvos. Trepų kaime dainos liesis upeliais, čia parengta ir vakaro vinis. Šeštadienį Žygaičių seniūnijos bendruomenės improvizuotai linksminsis prie Draudenių ežero, norus pildančią lydeką bandys sugauti žvejai. Lomiuose, sporto šventės metu, bus pristatyta nauja pramogų zona – paplūdimys. O Tauragės mieste motociklai okupuos erdvę prie Vytauto stadiono. Sekmadienį Batakių miestelyje – iškilmingi Šv. Onos atlaidai, vakare – tranki gegužinė.
Liepos 24 d. 17 val. (penktadienį) skvere prie Skaudvilės seniūnijos surengta respublikinė žodžio ir muzikos šventė „Žodžio artumas“. Romantiškoje vietoje, prie tyvuliuojančio tvenkinio, ošiant drūtiems medžiams, poetai savo eilėmis belsis į klausytojų sielas, o bardai – dainiai atliks dainuojamosios poezijos kūrinius brazdindami muzikos instrumentus. Skaudvilės kultūros namų literatų klubas „Laiko lašai“ jau aštuntus metus organizuoja šią muzikos ir eiliuoto žodžio šventę. Meno žmonės į Skaudvilės skverą suskubs iš daugiau nei 14 miestų, miestelių ir atokių kampelių. Išsiilgę romantikos skubėkite į Skaudvilę – mažąją Lietuvos kultūros sostinę.
Liepos 24 d. 18 val. (penktadienį) Trepų kaimo bendruomenė kviečia į renginį „Šaknimis į žemę, šakomis į dangų“. Prie bendruomenės namų šventė prasidės vaikų krykštavimu ant batuto, jų džiaugsmingą klegesį kels pripučiami kamuoliai – burbulai. Organizatoriai pramogą suderino su edukacija – parūpino virtualios realybės akinius, kurie į aplinką leis pažvelgti neblaivaus žmogaus akimis.
19 val. koncertuos Trepų kaimo bendruomenės ansamblis „Narasa“, Adakavo socialinių paslaugų namų moterų ansamblis, Tauragės kultūros centro Adakavo skyriaus mišrus vokalinis ansamblis, gros bandonininkas iš Adakavo. Kas jis toks, laikoma paslaptyje – žiūrovams bus staigmena. Šoks Pilsūdų skyriaus moterų grupė „Vėjūnė“ – tikėtina, kad vėjas šokdins jų sukneles. Dainuos ne vienerius metus drauge koncertuojantis dainuojamosios poezijos duetas – Rasa Bartkuvienė (smuikininkė) ir Artūras Maurius (gitaristas).
Šventės Trepuose organizatoriai vakaro vinimi paskelbė dainų autorės ir atlikėjos Jolantos Kriaučiūnienės koncertą. Dainininkė sako, kad žodžius dainai rašo širdimi, todėl jie kaip strėlės paliečia kitų širdis. Žodžius suvysto į muziką ir taip gimsta daina. Patys turėsite puikią progą pamatyti, paklausyti ir pasilinksminti – palinguoti į taktą, pritarti ar nerti į šokio sūkurį.
Liepos 25 d. (šeštadienį) į šventę „Lydekai paliepus – mums panorėjus“ prie Draudenių ežero kviečia bendruomenė „Draudežeris“ ir Žygaičių seniūnijos bendruomenių savanoriai. 8-15 val. – meškeres sukryžiuos žvejai. Šventės proga dviem dienoms (liepos 24-25 d.) bus išduoti nemokami žūklės leidimai. Žvejai turi suklusti – tokių leidimų kiekis labai ribotas.
13-15.30 val. – judriosios orientacinės varžybos. Pasitikintys savimi kviečiami nepasikuklinti ir susirungti. Net penkios valandos (13-18 val.) skirtos vaikų pramogoms: jiems parengti įvairūs žaidimai ir piešimai ant veidukų. Gali vaikučių mamytės nesibaiminti – dekoravimui naudojami specialūs, sertifikuoti kūno dažai. Sukiosis policijos bičiulis Amsis – geriausias vaikučių draugas. Bus didžiulis batutas – net neabejokit, sako organizatoriai. 13-18 val. – laikas, skirtas įsikurti ir artimiau susibičiuliauti seniūnijos bendruomenėms. 15-18 val. – fizinio aktyvumo laikas. Nenustygstantys vietoje bus kviečiami įveikti kliūčių ruožą sausuma ir vandeniu, o emocijoms nuraminti pasiūlys sužaisti draugiškas tinklinio varžybas. 15-17 val. – su vaikais ir suaugusiais užsiims Tauragės visuomenės sveikatos biuras.
17-18 val. šeimininkės pakvies pasistiprinti žuviene. Ragavusiems teks atspėti iš kokios žuvies ji išvirta – ar sugautos Draudenių ežere, ar nupirktos parduotuvėje. 18-22 val. – laikas varžyboms ir žaidimams tarp Žygaičių seniūnijos bendruomenių kolektyvų. Pašėliojus bendruomenėms koncertuos Sartininkų kaimo kapela „Kamana“ ir Žygaičių moterų ansamblis. 22 val. – filmas po atviru dangumi „Tobulas pasimatymas“. Šeštadienį Draudenių ežeras trauks lyg magnetas.
Liepos 25 d. (šeštadienį) 13 val. Tauragės mieste nerims motociklų variklių gaudesys – pirmą kartą surengtas SUPERMOTO čempionato II etapas. Vytauto stadione sportininkai išrikiuos motociklus – bus leidžiama juos apžiūrėti ir nusifotografuoti prie patikusio. Stadiono stovėjimo aikštelėje įsikurs teisėjai, čia bus ir starto vieta. Organizatoriai teigia, kad parkas prie bendruomenių namų – patogiausia vieta stebėti varžybas. Nepamirškite, kad nuo šeštadienio ryto iki 19 val. bus apribotas eismas šiose gatvėse: Vytauto, Ramovės, Jūros ir Jūros skersgatvyje. Čempionato Tauragėje iniciatoriai – sporto entuziastai Justas Bučnys ir Rimgaudas Gruzdys.
Liepos 25 d. (šeštadienį) 16 val. Lomių kaimo bendruomenė kviečia prie Lomių užtvankos į sporto ir vandens šventę. Visuomenei pristatys pačių įrengtą paplūdimį – tvenkinio dugną išklojo specialia danga, čia išpylė daug tonų smėlio ir žvyro, padirbdino suoliukus ir persirengimo kabiną. Vyks varžybos, įvairios rungtys ir estafetės. Aktyviai pramogaudami praalksite, todėl nepamirškite, kad vaišės – suneštinės!
Liepos 26 d. (sekmadienį) Batakių miestelyje – kraštiečių šventė „Ona ir vėl kviečia grįžti į tėviškę“. 11-15 val. vaikai išdykaus ant batuto. Šv. Onos bažnyčioje (12 val.) iškilmingi Šv. Onos atlaidai. Tradiciškai bus palaiminti seneliai, procesijoje žygiuos dvasininkai ir tikintieji. 13-15 val. vaikams parengtos linksmybės su Gabija. 13.30 val. koncertuos liaudiškos muzikos kapela „Bijotaičiai“. Kapelos vadovas – Evaldas Skrodenis, kolektyvo vadovė – Kristina Mizgirienė.
19 val. visi kviečiami į Batakių kultūros namus – Skaudvilės kultūros namų mėgėjų teatro kolektyvas suvaidins spektaklį „Kas netiesa – nebūtinai melas“. Spektaklio režisierė Zita Jurevičienė. 20 val. šoks Skaudvilės kultūros namų šokių grupė „Žvorūna“ (vadovė J.Griškuvienė). Koncertuos į Batakius atvykęs Kauno technologinio universiteto tautinio meno ansamblis „Nemunas“, gegužės mėnesį minėjęs 70-ąjį gimtadienį. 21 val. – gegužinė su muzikantu Gintaru. Organizatoriai (Batakių kultūros namai) labai svetingi: kviečia dalyvauti ir draugą kartu atsivesti.