fbpx

Savanoriai gyvūnų globėjo sodyboje išgražins gyvūnų namelį

Dalintis:

Gyvūnų globėjo Sigito Klymanto sodyboje tris dienas viešės ir darbuosis būrys Tauragės atviros jaunimo erdvės (TAJE) savanorių ir šios organizacijos darbuotojai. Stovyklautojai apipavidalins didiesiems gyvūnų globėjo gyvūnams skirtą namelį – izoterminį konteinerį, kuris žiemą palaiko šilumą, o vasarą vėsą.  

Lietuvos gyvūnų globėjų draugijos Tauragės skyriaus pirmininkas Sigitas Klymantas, neskaitant globojamų bešeimininkių šunų, savo sodyboje laiko gausų būrį įvairių gyvūnų – Škotijos hailendų bulius, alpakas, asilus, Afrikos, Pietų Amerikos ir Australijos stručius. Į sodybą Rūgalių kaime izoterminį konteinerį, kuris buvo naudojamas mėsos pramonėje, S.Klymantas atsigabeno pavasarį. Gyvūnų mylėtojas ieškojo, kas galėtų panaikinti senus užrašus ant konteinerio ir jį apipavidalinti, kad derėtų prie aplinkos. Suaugusiųjų apipavidalintojų sako greitai būtų radęs, bet norėjo įveiklinti vaikus.

„Labai jau norėtųsi vakarykštį pirkinį sulieti su gamta. Gal dailės mokytojai, piešti gebantys mokiniai ar šiaip idėjų turintys žmonės norėtų įamžinti savo fantazijas“, – socialinio tinklo paskyroje balandžio mėnesį į visuomenę kreipėsi S.Klymantas.

Anot Tauragės jaunimo ir jaunimo organizacijų sąjungos Tauragės apskritojo stalo vadovo Lauryno Kryžausko, izoterminis konteineris, koks yra dabar, gadina sodybos vaizdą.

Agnės Bridaitytės nuotrauka

– Bendra Sigito Klymanto ir TAJE iniciatyva gimė po apsilankymo šio gyvūnų globėjo sodyboje. Parašėme projektą savivaldybei ir laimėjome lėšų. Jos skirtos stovyklos dalyvių maitinimui ir transportui. Dažus ir kitas priemones skyrė sodybos šeimininkai Sigitas ir Jovita. Tris dienas darbuosis 4 darbuotojai ir 11 ilgalaikių savanorių. Tai ir darbas, ir savotiškas apdovanojimas, nes bus daug laisvo laiko. Susipažinome su taisyklėmis, kaip bendrauti su gyvūnais, – prieš pradedant darbus pasakojo L.Kryžauskas.

Anot jo, šiandien tikimasi atlikti paruošiamuosius darbus ir jei neužklups audra, kaip praneša meteorologai, pradėti tapyti.

– Ši stovykla yra viso Tauragės atviros jaunimo erdvės kolektyvo iniciatyva, – papildė TAJE darbuotoja Agnė Bridaitytė.

Eskizus konteineriui taip pat paruošė savanoriai, jie buvo derinami su sodybos savininku S.Klymantu. Ką nutapys stovyklos dalyviai, skaitykite penktadienio „Tauragės kurjerio“ laikraštyje.

Dalintis:

About Author

Daiva Žebelienė

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą