Savivaldybės pastatas pasipuošė – mėnesį švies įvairiomis spalvomis

Dalintis:

Mėnesį – iki kovo 16-osios Tauragės rajono savivaldybės pastatas švies net keliomis spalvomis. Už šventinį savivaldybės ir dviejų skulptūrų apšvietimą iš biudžeto rajonas sumokės 1911 eurų. Vasario 16-ąją už 585 eurus nušvito ir Kultūros centro pastatas.

Konfidencialu ar vieša?

Didžiosios savivaldybės žymias miestų vietas trumpam apšviečia ypatingomis progomis. Vilniuje Gedimino pilis ar Trijų kryžių paminklas šviesomis nuspalvinamas minint kaimyninių šalių nepriklausomybės dienas ar miesto gimtadienį. Tokios šviesų instaliacijos įprastai trunka tik dieną ar savaitgalį. Tauragėje, minint Lietuvos gimimo dieną, nušvito ir savivaldybės administracijos pastatas, ir paminklai, ir Kultūros centras. Pastarojo apšvietimu rūpinosi pati įstaiga. Pasak Kultūros centro vadovo Virginijaus Bartušio, vienam vakarui sužibo ne tik kultūros rūmų pastatas, bet ir Vlado Putvinskio paminklas.

– Samdome privatų žmogų. Su juo yra sudaryta sutartis. Žmogus ne vietinis, – „Tauragės kurjeriui“ telefonu sakė V.Bartušis.

Paklaustas, kiek samdomam žmogui Kultūros centras sumokės už apšvietimą, direktorius atsakė:

– Aš turiu dabar sakyti jums kiek? Tai konfidencialu, tai yra projektas, aš turiu žmogaus atsiklausti, ar galiu sakyti. Negaliu teikti tokios informacijos, – sakė direktorius.

Vasario 16-ąją šventinėmis spalvomis nušvito ir Kultūros centras. Violetos Karaliūnaitės nuotrauka

Kultūros centro vadovui priminėme, kad jo vadovaujama įstaiga nėra privati bendrovė, kuri turi teisę nedetalizuoti, kam išleidžia savo pinigus. Tuomet direktorius paprašė raštu pateikti klausimus. Į juos atsiuntė atsakymą: „Pastatą apšvietė žmogus, dirbantis pagal individualią veiklą. V.Putvinskio paminklą apšviesime patys. Renginį galima pažiūrėti Youtube kanale. Nebuvo skelbiamas konkursas paslaugoms atlikti, buvo apklausiama žodžiu“.

Pasak V.Bartušio, Kultūros centras už šviesas ir lazerius sumokėjo 585 eurus. Įstaigos turima įranga panaudota papildomai apšviečiant V.Putvinskio paminklą ir kultūros rūmų pastato stiklinę dalį.

Brangiau, bet ilgiau

Įmonė iš Kauno „Renginių dinamika“ savivaldybės administracijos pastato apšvietimo darbus pradėjo jau praėjusią savaitę. Pasak įmonės vadovo Nerijaus Katino, papildomas apšvietimas sumontuotas ne tik prie savivaldybės administracijos pastato, bet ir šalia Vinco Kudirkos bei Kęstučio apygardos partizanams atminti pastatytų paminklų. Kauniečiai apšvietimą rengė laimėję savivaldybės skelbtą konkursą. Už darbus ir įrangą savivaldybė sumokės 1911 eurų.

– Tai meninis architektūrinis apšvietimas LED diodais. Per valstybines šventes ant savivaldybės pastato švies trispalvė, o eilinėmis dienomis tiesiog spalvų kompozicija. Šviesime visą parą, bet tik sutemus matysis visos spalvos ir efektas, – „Tauragės kurjeriui“ sakė N.Katinas.

Įmonės vadovas pabrėžė, kad skulptūros buvo apšviestos tik vieną dieną. Paklaustas, ar daug savivaldybių šiemet nusprendė užsakyti tokią paslaugą, N.Katinas patikino, kad Tauragė ne vienintelė.

– Daugiau užsakymų turime kalėdiniu laikotarpiu. Dabar tokie užsakymai tikrai nedažni. Šiuo metu apšviesta Palangos ir Tauragės savivaldybė. Pernai Šalčininkų savivaldybė buvo apšviesta per Kalėdas, – sakė „Renginių dinamikos“ vadovas.

„Pavargome tarp keturių sienų“

Šventinį Vasario 16-osios vakarą prie kultūros rūmų susirinkę tauragiškiai džiaugėsi proga išeiti į viešumą. Nors buvo prašoma renginį stebėti internetu, jau gerą pusvalandį iki paminėjimo būriavosi tiek pavieniai žmonės, tiek šeimos su vaikais, tiek draugėn susibūrę kaimynai. Sutemus Kultūros centro prieigose buvo gausu tauragiškių. Kai kurie renginį stebėjo neišlipę iš automobilių.

– Pavargome sėdėti tarp keturių sienų. Bendraujame su kaimynės šeima. Jie turi automobilį, atvežė iki centro. Šiltai apsirengėm, turim termosą arbatos su medumi ir žiūrime. Labai gražu. Interneto namie neturime, tai tik gyvai galėjome pažiūrėti. Galėtų daugiau tokių renginių būti. Pažiūrėkit, niekas nesibūriuoja, visi su savo rato žmonėmis stovi, – „Tauragės kurjeriui“ sakė senjorė Veronika Bliūdžiuvienė.

Moteris tikino, kad labai laikosi visų karantino nurodymų, saugosi, net su šeimos gydytoja bendrauja tik telefonu.

– Jaunimas, kurie mašinas turi, išlekia, bent ratą per miestą apvažiuoja, o mūsų maršrutas vienas – parduotuvė ir namai. Per žinias girdim, kad jau visokių koronos atmainų yra, baisu užsikrėsti. Man greit aštuoniasdešimt. Norisi dar skiepų sulaukti, – viliasi renginį stebėjusi tauragiškė.

Paklausta, ar patiko renginys, moteris nesudvejojo:

– Mes žinome, kas yra laisvė. Užtenka dainų, kurias leidžia per kolonėlę, pasiklausyti ir ašaros kaupiasi.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą